Brezovica u nastavku slomila Stražu

4. NL – središte skupina A: 10. kolo: Brezovica – Straža 3:1 (0:0)

Tim Travnikar

Straža je u 10. kolu 4. NL središte skupina A gostovala kod Brezovice. Bilo je to drugo uzastopno gostovanje Straže, nakon poraza u zagorskom derbiju kod Stubice. Brezovica je prije ove utakmice imala dva boda više, pa ne treba govoriti što bi eventualna pobjeda donijela Straži u borbi za bijeg sa dna ljestvice, jer je u utakmicu ušla sa 14. mjesta. Straža je u utakmicu ušla sa samo četiri zamjene, no u prvih 45 minuta golova nije bilo, pa se na odmor otišlo sa 0:0. A onda je u nastavku, vrlo brzo u manje od 20 minuta Brezovica riješila susret u svoju korist. Naime, Veno Smolčić je u 51. minuti doveo Brezovicu u vodstvo, da bi samo šest minuta kasnije, u 57. minuti Antonio Fabijanec pogodio za 2:0. Kada je Mate Miličević u 68. minuti zabio za 3:0 bilo je jasno da je Brezovica jako blizu pobjedi. No, tračak nade budi Luka Kantolić u 72. minuti, kada zabija za 3:1. U 74. minuti u igru ulazi Dennis Krsnik, a samo tri minute kasnije, nažalost dolazi do teže ozljede koljena ovoga igrača, koji mora napustiti igru. Kako je baš u 74. minuti Straža napravila zadnje dvije moguće zamjene, završnicu utakmice odigrala je sa 10 igrača. Golova više nije bilo, Brezovica je tako stigla do pobjede kojom se definitivno diže iz početne krize, dok Straži nije lako, jer je ovo bio treći uzastopni poraz, a u 11. kolu nimalo lak zadatak, jer u zagorskom derbiju stiže Tondach.

4. NL – središte skupina A, 10. kolo

BREZOVICA – STRAŽA 3:1

SUCI: Al Issa, Baković, Brezić    GLEDATELJA: 80

STRIJELCI:  1:0 Smolčić 51', 2:0 Fabijanec 57' 3:0 Miličević 68', 3:1 Kantoci 72'

BREZOVICA: Krizmanić, Puntarić, Đuričić, Smolčić, Celiček, Anić (65' Prša), Relja, Fabijanec (84' Milašinović), Miličević (84' Kulašević), Babić (69' Skender), Šegota; trener Ivan Klarić

STRAŽA: N. Travnikar (74' Drašković), Kodelič, Rafaj, Gajster, Firer, T. Travnikar (74' Krsnik), Janžek, Boršić (46' Mikša) (62' Kantolić), Vidićek, M. Čuček, Biruš; trener: Robert Varjačić