Gaj donosi tri boda s gostovanja

6. kolo III. NL-centar, Sava Strmec – GAJ MAČE 0:1

Teško, ali zasluženo Gaj Mače stigao je do tri boda u gostima kod čvrste i neugodne Save Strmec. Junak utakmice bio je Jurica Kotarski koji je postigao pogodak vrijedan tri boda.

Prvu šansu na utakmici ima Gaj u 8. minuti kada A. Grozdek nakon ubačaja Ristovskog puca preko gola. U 19. minuti prvi puta prijete domaći preko Godić koji dobro puca, ali Mikulić još bolje brani. Potez utakmice vidjeli smo u 29. minuti. Poslije ubačaja Samarina stoper Kotarski je u maniri centarfora umirio loptu prsima, a onda prekrasnim volejom zabio pogodak za 0:1. Nevolja za domaće bila je još veća kada je u 37. minuti utakmice zbog dva žuta, odnosno crvenog kartona iz igre morao izaći Gulija.

U 68. minuti nakon što je izmijenio dupli pas s Abramovićem A. Grozdek puca malo pokraj gola. Opasno iz gužve u 72. minuti prijete domaći, ali Mikulić odlično brani. Ristovski je oštro opalio s dvadeset metara udaljenosti u 79. minuti, a tri minute kasnije odličnu priliku propušta Šaban. Tri minute prije kraja utakmice snage na travnjaku su izjednačene nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Postonjski, no do kraja utakmice ništa se bitno nije dogodilo i bodovi zasluženo putuju u Mače, no mora se priznati da je domaćin pružio sjajan otpor.