Goran Sruk slavio na sjajno organiziranoj utrci

U organizaciji AK Zagorje ucentru Oroslavja vožen 4. izdanje Oro superslaloma - "Memorijal Zvonko Mrzljak"

U organizaciji AK Zagorje u centru Oroslavja voženo je 4. izdanje Oro superslaloma - "Memorijal Zvonko Mrzljak". Utrka se bodovala Otvoreno prvenstvo Zagreb, Open Kup Oroslavja i Kup povijesnih automobila.

Nakon tri uzbudljive utrke najviše uspjeha imao je vozač AK Dubrava, Goran Sruk, koji je u tri vožnje, od kojih su se brojale dvije najbolje, sa svojim Renault Cliom ostvario vrijeme 2:20.997. Sruk je kući odnio tri pobjednička pehara jer je slavio u klasi II, kao i u Grupi VI.

-Očekivao sam da ću biti među prva tri vozača, jer imam stvarno odlično priprmeljen automobil koji se odlično "ponašao" na stazi. Konkurencija je bila jaka, staza je fenomenalna. U Oroslavju imam dosta prijatelja i često dolazim ovdje. Organizacija je sjajna, dečki iz AK Zagorje rade dobar posao - izjavio nam je pobjednik utrke Goran Sruk.

Više nego dostojne protivnike imao je u Marinu Lešu (AK Pula Rovinj) i Željku Kokotecu (AK Delta). Leš je sa svojim Citroenom AX stigao do drugog mjesta u ukupnom poretku i u Grupi II, dok je u klasi V podigao pobjednički pehar. Za Srukom je zaostao tek 340 tisućinki sekunde. Kokotec je sa svojom Škodom Fabiom osvojio treće mjesto u ukupnom poretku, kao i u Grupi II, dok je u klasi VI bio drugi odmah iza Sruka za kojim je imao 926 tisućinki zaostatka.

Najbolje plasirani vozač AK Zagorje u ukupnom poretku bio je Filip Pavlina koji je u Citroen Saxu dogurao do osmog mjesta u "generalki", a ujedno je bio i najbolji u konkurenciji juniora gdje je drugo mjesto zauzeo njegov klupski kolega Franko Vrbanović u Škodi Favorit. Pavlina je stigao i do trećeg mjesta u klasi V, dok je Vrbanović bio drugi u klasi IV.

Uspješan je bio i Bono Vanešić-Knezić koji je s Peugeotom 206 došao do trećih mjesta u Grupi I i klasi III. Na pobjedničko postolje popeo se i Dario Labaš koji je bio drugi u klasi II.

Ekipnu pobjedu odnijela je najbrojnija i "najluđa" ekipa AKK Fly With Kolman sa 60 bodova. S njima zaista nikada nije dosadno, to su istinski zaljubljenici u auto-utrke, a najsretniji od njih bio je Filip Steković koji je na svoj 20. rođendan podigao pehar za drugo mjesto u klasi I.                             Uz odličnu organizaciju i brojne pojedinačne pehare AK Zagorje je primilo i pehar za drugo mjesto u ekipnom poretku s 42 osvojena boda, dok je treće mjesto osvojio AK Delta s 40 bodova.

Na sjajno organiziranoj utrci  održanoj uz vruće i sparno vrijeme nastupilo je čak 113 vozača. Otvaranju utrke prisustvovao je i župan KZŽ, Željko Kolar koji se i prigodnim riječima obratio vozačima i gledateljima. Uz njega su bili i gradonačelnik Oroslavja Viktor Šimunić, tajnik Šporske zajednice KZŽ Branko Piljek, predsjednik AK Zagorje Darko Buklec, tajnik AK Zagorje Saša Horvat i direktor utrke Marko Cvitković. Najboljim pojedincima i klubovima nagrade su dijelili gradonačelnik Oroslavja Viktor Šimunić i predsjednik AK Zagorje Darko Buklec.