Gosti u završnici do uvjerljive pobjede

2. ŽNL Milengrad 2005. – Đalski 1:4

U 1. kolu 2. zagorske lige Milengrad 2005. je dočekao Đalski. Gledajući prošlu sezonu ovo bi bio derbi začelja, a na početku nove bilo je zanimljivo ispratiti tko će bolje krenuti u sezonu. U 10. minuti počelo je bolje za goste. Niko Kasapović Bocak ulazi u kazneni prostor s desne strane, puca dijagonalo, lopta ide pored gola, ali na nju na 4-5 metara natrčava Nikola Zanoški i pogađa za 0:1. Do odmora nakon ovog vodstva gostiju nismo vidjeli ništa posebno, a i prvih 20 minuta nastavaka donijelo je tek neke stidljive pokušaje, koji nisu rezultirali promjenom rezultata. No, u zadnjih pola sata počeli su padati golovi.

U 65. minuti Đalski je trasirao puta ka pobjedi. Kasapović Bocak se odlično snašao na rubu kaznenog prostora, gurnuo u priliku opet Zanoškog, koji sa ruba kaznenog prostora pogađa kraj desne stative za 0:2. U 70. minuti lijepi pokušaj Nikole Soksera za domaćine. Pokušao je 'škaricama' ali točno u golmana Denisa Jurešu.  U 71. minuti Fran Korušić gura s lijeve strane loptu, između obrane za Antonija Strabića, koji ju prima i pred desne stative šalje ju u gol za nedostižnih 0:3. U 73. minuti Strabić dobiva dobru loptu na lijevoj strani, ulazi pred golmana Mladena Dugana, obilazi ga i pogađa za 0:4. U završnici domaćini dolaze do počasnog gola. U 87. minuti nakon kornera s lijeve strane lopta dolazi na rub kaznenog prostora do Patrika Sedlara, koji puca dijagonalno i pogađa za 1:4. U sučevoj nadoknadi mogao je domaćin još smanjiti, no nakon novog kornera Ivan Petrač sa sedam metara glavom pogađa prečku. Đalski je ovom pobjedom nakon prvog kola, zbog najbolje gol razlike na vodećem mjestu.