Hrabri i borbeni Zabok zasluženo slavio protiv Dubrave

U zanimljivoj utakmici hrabri i borbeni Zabok zasluženo je  došao do pobjede protiv vrlo dobre momčadi Dubrave. Krajnji rezultat bio je 78:71.
Na vodstvo Zaboka od 6:2, Dubrava je uzvratila serijom od 7:0 (6:9). Imali su gosti nakon polaganja Babića u 9. minuti +6 (9:15), Zabok se koševima Lužaića spustio na -3 (14:17), da bi Škifić sa sirenom postigao svoj osmi koš za +5 Dubrave (14:19), nakon prvih deset minuta.

Poslije nepune minute u drugoj četvrtini Cinac tricom i Cvitanović dvicom vratili su stvari na početak (19:19), a Savić je tricom u 13. minuti vratio Zabok u vodstvo (22:21) i „natjerao“ Bagarića na minutu odmora, nakon kojeg tricu za +4 Zaboka (25:21) pogađa Cinac. Dubrava se tricama Matića i Babića vratila na početak (27:27) u 15. minuti, no zahvaljujući prije svega Cincu, a potom i Sikiriću Zabok je na „veliki odmor“ prenio šest koševa viška (40:34). Mogli su Zabočani imati i znatno izraženije vodstvo da nisu promašili šest-sedam „zicera“.  Cinac je do poluvremena zabio 14, a Sikirić 8, dok je je goste s 10 koševa predvodio Škifić, a Babić se zaustavio na 9 koševa. Nažalost domaći su u 15. minuti ostali bez Cvitanovića, kojeg je faulirao Vragović, pa se ionako oslabljeni Zabok još dodatno oslabio.

Imao je Zabok u 23. minuti sedam koševa viška (43:36), no onda su Zabočani malo pali u igri, što koriste gosti i dolaze u vodstvo preko Škifića (45:46), na ulasku u 27. minutu, da nevolja za domaće bude još i veća u istoj je minuti četvrtu osobnu pogrešku zaradio Cinac. Babić je serijom od sedam uzastopnih koševa doveo goste do +5 (48:53) u 28. minuta, da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 53:55, nakon što je Sikirić položio sa sirenom na isteku trećeg djela utakmice.
Zabok je odlično otvorio zadnju četvrtinu i za  dvije minute došao do +6 (64:58). Četiri i pola minuta prije kraja utakmice Vidović tricom vraća stvari na početak (66:66) i polako se naslućivala dramatična završnica na „jednu loptu“. U zadnje tri i pol minute gosti su oslabljeni izlaskom Batinića, kojeg je faulirao Sikirić, a malo ranije je zbog pet osobnih pogrešaka iz igre izašao Vidović, što je bio veliki hendikep za njihovu vanjsku liniju. U samoj završnici odgovornost je u svoje ruke u redovima domaćih uzeo Lužaić koji je serijom koševa s linije slobodnih bacanja doveo domaće do 75:71, a kada je Karahodžić zakucao iz kontre za 77:71 domaći su već počeli slaviti. Na kraju Zabok 78, Dubrava 71.

Sa 17 koševa u redovima domaćih najefikasniji je bio Milan Lužaić, čemu je pridodao i 5 skokova, Antonio Sikirić opet je imao double-double učinak od 16 koševa i 13 skokova, Dino Cinac upisao je 14 koševa, a kapetan Antonio Črnjević upisao je 10 koševa i 7 skokova. Svakako veseli i 8 koševa probuđenog Luke Tomasa, a isti broj koševa upisao je i Karahodžić koji je pridružio i 7 skokova. Prvo ime gostiju s 23 koša i 6 skokova bio je Jure Škifić, dok se Luka Babić zaustavio na 16 koševa i 6 skokova.

ZABOK – DUBRAVA 78:71 (14:19, 26:15, 13:21, 25:16).
ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 400, SUCI: Vulić, Hartman i Lovrić.
ZABOK: Sikirić 16 (3-4), Pavković, Lužaić 17 (9-11), Cinac 14 (4-4), Tomas 8 (4-6), Herceg, Savić 3, Črnjević 10 (2-3), Lihtar, Borovčak, Cvitanović 2, Karahodžić 8. TRENER: Ivan Tomas
DUBRAVA: Vragović, Vidović 9, Matić 7, Došen 6 (3-3), Tikveša, Babić 16 (2-2), Škifić 23 (2-3), Šarić, Mušikić, Rajaofera 6 (0-3), Batinić 4. TRENER: Marijan Bagarić.