Jana Pavalić juniorska viceprvakinja Europe na 50 slobodno

Novi veliki uspjeh prve zagorske olimpijke

Plivačica Olimpa Zabok, Jana Pavalić, još je jednom oduševila. Na juniorskom Prvenstvu Europe koje se održava u Vilniusu (Litva) Jana je osvojila srebrnu medalja u disciplini 50 slobodno u kojoj je nedavno izborila nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.

U finalu je Jana plivala u vremenu 24,92, a bolja od nje bila je samo juniorska rekorderka (24.56) Talijanka Sara Curtis koja je u finalu plivala u vremenu 24.68. Treće mjesto osvojila je Britanka Skye Carter s vremenom 25.28. U polufinalu je Curtis plivala 24.72, a Jana 24.77, što je na razini B olimpijske norme.

Odmah se vidjelo da su Jana i Sara priča za sebe, ni jedna druga plivačica nije išla ispod 25 sekundi. Ovaj puta bila je uspješnija Sara, no Jana itekako mora biti zadovoljna još jednom vrijednom medaljom. Čeka nas još puno dvoboja ove dvije plivačice, a prvi već na Olimpijskim igrama u Parizu.