Jedinstvo na penale u polufinale

KUP NSKZŽ –četvrtfinale: Jedinstvo – Tondach 1:1, 5:4

U četvrtfinalu zagorskog nogometnog kupa, Jedinstvo, koje vodi trenutno u 1. ŽNL dočekalo je Tondach, koji igra vrlo dobru sezonu u rangu više., u 4. NL središte, skupina A. Stoga se očekivala zanimljiva utakmica, koja na kraju i nije razočarala, a donijela je i plasman u polufinale niže rangirane ekipe. To jest određeno iznenađenje, nikako ne i neka senzacija, jer Jedinstvo ove sezone izgleda jako dobro i to je i ovaj puta dokazalo, na kraju prošavši u polufinale nakon izvođenja udaraca sa bijele točke.

Na odmor sa domaćim vodstvom

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi su zaprijetili gosti, i to u 13. minuti, kada je lopta nabačena s desne strane na suprotnu,, gdje se najbolje snašao Jakov Videk, no njegov je dijagonalan udarac završio pored gola. Već u 14. minuti, na drugoj strani prijete domaćini i odmah dolaze do vodstva, i to nakon kornera. Loptu je s lijeve strane ubacio Borna Vidićek, a Nikola Novački, koji je stajao prije ubacivanja na rubu kaznenog prostora, odvojio se, zaobišao gužvu, stigao na drugu stativu i neometan glavom poslao loptu u mrežu za 1:0. Nakon toga, u 19. minuti Tondach teži povratku. Loren Jurina ubacuje na drugu stativu, gdje na petercu čeka Nikola Mutak i puca glavom, no domaći vratar Dani Vinceljak je siguran, a i lopta je išla točno u njega. Već minutu kasnije sa 20 metara puca Videk, ali rezultat se ne mijenja, jer lopta odlazi preko gola. Do poluvremena, vrijedi spomenuti još dva domaća pokušaja. U 36. minuti slobodan je udarac na polovici Tondacha, upućena je dijagonala na Nikolu Krajačića, koji sa ruba kaznenog prostora puca glavom, ali pored gola. Minutu kasnije Vidiček izvodi slobodan udarac, sa nekih 18 metara, malo ulijevo, puca izvrsno, u same rašlje, ali vratar gostiju Fran Martince još bolje brani i ostavlja svoju ekipu u igru. Na odmor se odlazi tako sa 1:0.

Izjednačenje gostiju, ali dalje ipak domaćini

Nastavak dobrom prilikom otvaraju gosti, odmah u 46. minuti. Mutak je na desno strani primirio jednu dugu loptu, upao u sredinu kaznenog prostora i pucao lijevom nogom, ali preko gola. Domaćini pak prijete u 66. minuti, kada lopta ide na Vidićeka, koji ide za njom, no na vrijeme izlazi Martinec i izvan kaznenog prostora odbija ju glavom. No, loša vijest za njega je da lopta dolazi na nogu Krajačiću, koji puca iz prve, gađajući prazan gola. Martinec se nije stigao vratiti, ali dobra vijest za njega i njegove je da je Krajačić ipak zamalo promašio. I onda na neki način repriza prvog dijela, da nakon prilike jedne ekipe, minutu kasnije zabije druga. Tako je u 67. minuti Tondach stigao do poravnanja. Loptu je na lijevoj strani dobio Silvio Vukić, ušao prema korner crti, ubacio oštro na prvu stativu, na peterac, gdje u pravom trenutku dolazi Petar Boronjek, i lijevom nogom dijagonalno pogađa kontra kut za 1:1. Nakon toga utakmica je otišla do penala, iako je mogla biti riješena i ranije. U 72. minuti Vidićek je s ruba kaznenog prostora odlično pucao, a lopta je 'očešala' prečku, a u 78. minuti Tomica Junković je ubacio s desne strane na peterac, tamo su skočila dva igrača, od kojih se lopta odbila do Leonarda Šoštarića, koji puca sa nekih šest metara ali Martinec brani. U 89. minuti pak Videk ima zadnji pokušaj za goste prije penala, ali sa 20 metara puca ravno u golmana. Tako su o plasmanu u polufinale morali odlučiti udarci s bijele točke. Prvi su pucali domaćini, za koje je zabio Junković, pa je izjednačio Zbožil. Sigurni su bili i domaći Novački, pa gostujući Borovčak. U trećoj seriji prednost za Jedinstvo. Zabio je Šoprek, a promašio Videk. No, u četvrtoj seriji Krajačić pogača prečku, pa Cujzek vraća Tondach u igru. U petoj seriji sigurni su bili Vidićek i Boronjek, a odluka je pala u šestoj seriji. Sinković je zabio za 5:4 (6:5) ukupno, a nakon toga Vinceljak brani udarac Mutaku i odvodio Jedinstvo do slavlja i polufinala kupa, gdje će na proljeće igrati protiv Zagorca iz Krapine, koji je sa 3:1 slavio kod Rudara DZ. Zagorec je pitanje pobjednika riješio početkom nastavak u 12 minuta. Karlo Stiperski je zabio u 50. i 55., a Luka Ružak u 62. minuti za nedostižnih 0:3. U 68. minuti konačnih 1:3 postavlja Abraham Ayo Omotayo Dansou. U preostala dva četvrtfinala sastaju se Pregrada – Gaj Mače i Matija Gubec – Mladost Zabok, a utakmice su na rasporedu u srijedu 16. listopada u 16.30 sati.

KUP NS KZŽ – ČETVRTFINALE

JEDINSTVO – TONDACH 1:1 (1:0) 5:4

SUCI: Mihaljinec, Kožar, Petriško; GLEDATELJA: 120

STRIJELCI: 1:0 Novački 14', 1:1 Boronjek 67'

PENALI: 1:0 Junković, 1:1 Zbožil, 2:1 Novački, 2:2 Borovčak, 3:2 Šoprek, Videk promašaj, Krajačić prečka, 3:3 Cujzek, 4:3 Vidićek, 4:4 Boronjek, 5:4 Sinković, Mutak – Vinceljak brani

JEDINSTVO: Vinceljak, Žunar (63' Šoštarić), Novački, Sinković, Pernjek, Kučko, Krajačić, Vorih, Vidićek, Gregurić (90+2' Šoprek), Junković; trener: Tomica Vincelj

TONDACH: Martinec, Zbožil, Benčić, Borovčak, Mutak, Videk, Jurina, Vukić (70' Potočki), D. Bosec, Suljić (79' Cujzek), Boronjek; trener: Ivica Šendulović