Nakon što je završilo kolo u 3. NL centar, evo kako stoje zagorski predstavnici

Komentar 5. kola 3. NL centar

Odigrano je u 5. kolo 3. NL centar. Još u petak Gaj je pobijedio Lučko sa 3:0. Bila je to vrlo dobra predstava Gaja, za kojeg su zabili Samarin, Frtalj i Kovačić. Drugi zagorski predstavnik Zagorec KR igrao je kod Maksimira. Domaćini su poveli u 36. minuti, preko Glavinića, no u nastavku, u 64. minuti Korytskyi je izjednačio. Ipak, da sva tri boda ostanu u Maksimiru, pobrinuo se Pirš u 83. minuti, kada je zabio za konačnih 2:1. Ravnice su slavile kod Ponikvi i vode sa 15 bodova, pet više od Kurilovca, koji je prvi puta poražen, kod Mladosti u Petrinji 3:4.

Dvije utakmice nisu igrane, zbog loših vremenskih uvjeta su odgođene. Riječ je o utakmici Dinamo (OO) – Trešnjevka, koja je dobila novi termin 23. listopada, i utakmici Samobor – Vrapče, koja još nema novi termin.  Na tablici Gaj i Zagorec su na šestom i sedmom mjestu sa sedam i šest bodova. U 6. kolu Zagorec KR u subotu dočekuje Samobor, a Gaj Mače u nedjelju gostuje kod Save Strmec. No, već u srijedu Zagorec će odigrati zaostalu utakmicu 3. kola, doma protiv Trešnjevke. Tog dana igrat će se još dvije utakmice 3. kola: Bistra – Tigar Sveta Nedelja i Ponikve – Mladost Petrinja.