Ožujsko kup Ivanec: Niskogradnja Veverec u šesnaestini finala

Drugi dan 1/32 finala otvorili su igrači Niskogradnje Veverec i NK Ivančica Veterani. Momčad iz Oroslavja već je u uvodu

Drugi dan 1/32 finala otvorili su igrači Niskogradnje Veverec i NK Ivančica Veterani. Momčad iz Oroslavja već je u uvodu ostvarila rezultatsku prednost, a do sredine nastavka i uvjerljivu. Iako su cijelo vrijeme igrali solidno, veterani Ivančice nisu do tada uspješno parirali protivniku, da bi u zadnjih petnaestak minuta zaigrali puno bolje, čak i priprijetili, ali, nisu uspjeli dostići visoku prednost Niskogradnje Veverec.

MNK Novaki, jedna od hit momčadi turnira, relativno su lagano pobijedili Drvodjelac d.o.o., a u njihovim je redovima opet najraspoloženiji bio Mario Martinčević, koji je s novim golovima izbio na vrh ljestvice najboljih strijelaca turnira.

Kvalitetnu i zanimljivu utakmicu, s rezultatskim preokretima odigrali su Niskogradnja Semenić i Puljić d.o.o. Zagrepčani su poveli s dva razlike, Niskogradnja Semenić izjednačila, pa i povela, da bi Puljić d.o.o., ponajviše zahvaljujući Robertu Regvaru, bivšem igraču Zagreba, vratio rezultatsku prednost. Za novi preokret igrači iz Petrovskog nisu imali snage, te su im protivnici u finišu potvrdili pobjedu. Krapinski Gaj H-S je u utakmici iza te bez prevelikih napora pobijedio momčad Radovana.

Utakmicu bogatu gotovom svim nogometnim sadržajem osim golovima (rezultatskom neizvjesnošću, promašenim prigodama, prečkama, stativama, crvenim (Vlašić – Zloćo & Stipić & Co) i žutim kartonima, navijanjem)), ponudili su Zloćo & Stipić & Co i Caffe bar Blacky. Golom igrača Zagreba Ivice Karabogdana, Zloćo & Stipić & Co je poveo u prvom dijelu, u kojem je i bio bolji. Međutim, u nastavku druga slika.

Igrači Caffe bara Blacky su igrali bolje od dvostrukog prvaka turnira, stiskali cijelo vrijeme, bili požrtvovniji, imali zdušnu potporu publike, ali su bili nedorečeni i neprecizni u završnicama akcija. A malo je trebalo da utakmica rezultatski krene drugim smjerom, što ne bi apsolutno bilo nezasluženo. Ovako je odlučila kontra i prekršaj u šestercu nad Vlašićem, nakon čega je Karabogdan iz penala «zacementirao» plasman igrača iz Jastebarskog u 1/16 finala.

Momčad Jurjevca dosta je teško pobijedila Crvenu Ružu, koja je prijetila veći dio utakmice, ali i puno promašivala, Jurjevčani su visoku pobjedu osigurali tek u zadnjim minutama. Visoka pobjeda Auto Ribice & SMIV-a u srazu s Tehnotermom bila je očekivana, a sa šest postignutih pogodaka na ovoj utakmici,

Stanislav Tot se pridružio Mariu Martinčeviću na vrhu ljestvice strijelaca sa devet golova. U jednom od šlagera 1/32 finala, momčad Tim Kabela, lanjski polufinalist (tada igrao pod imenom Dioda) bila je bolja od Restorana i noćnog bara Inferno, koji je u prijelomnim trenucima, kod rezultata 1:1, promašio nekoliko velikih prigoda, te zasluženo ostvarila plasman u šesnaestinu finala.

Poljodom je poveo protiv Markuš Kleti u otvaranju utakmice, no, do poluvremena su Zagrepčani ostvarili visoku prednost koja se činila nedostižnom. Međutim, Poljodom je u nastavku stalno stiskao, i, da su rezultat uspjeli smanjiti na minus jedan ranije, pitanje je kako bi utakmica završila. Ovako je vratar Markuš Kleti Munđer potvrdio pobjedu u zadnjim sekundama, a da je tome tako, krivi su sami igrači, koji su se nakon visokog vodstva poprilično opustili, što su «platili» tek neizvjesnom završnicom, ali, na kraju ubilježili zaslužen plasman u treći krug.

Prolaz dalje, i odlazak «na noge» Zloči & Stipić & Co, aktualni branitelj naslova, Auto Salon Bokšić Promet, u utakmici je protiv Pizzerie Servus & Auto Servisa Ljubej osigurao već u prvih 25 minuta, da bi u nastavku rutiniranom igrom zadržao visoku pobjedu.

GP Project Ing & Caffe bar Denim s visokih je 12:3 pobijedio MUP Sjedište Zagreb, a ta je utakmica značajna po tome što je Damir Margetić drugi puta zaredom postigao šest golova za svoju momčad, i sada je, sa njih dvanaest, on vodeći strijelac turnira.