Ožujsko kup Ivanec: Završile utakmice po skupinama

Posljednji dan utakmica po skupinama otvorili su veterani NK Ivančice i Putkovec & G.E.A Hromec. Ivančani su u imali

Posljednji dan utakmica po skupinama otvorili su veterani NK Ivančice i Putkovec & G.E.A Hromec. Ivančani su u imali puno više loptu u nogama, veći broj prigoda za gol (promašili su i sedmerac), međutim, nisu uspjeli postići niti počasni pogodak protiv vrlo precizne, i u završnicama koncentrirane momčadi iz Putkovca, koja je većinu golova zabila iz kvalitetno odigranih kontri, zahvaljujući čemu je na kraju ostvarila visoku pobjedu.

Posebno raspoložen bio je Mario Vincelj, koji je zabio četiri, od pet golova svoje momčadi.

Niskogradnja Veverec je ekspresno, već u samom otvaranju zabila dva gola za mirniji nastavak susreta, u kojem je igrala s ASO Ponosom iz Krapine.Susreta koji je bio jako dobar, krajnje korektan, dinamičan, ali ujedno i bez previše gol šansi. Više su ih iskoristili igrači iz Oroslavja i zasluženo osvojili bodove, jer su bili taman u skladu s konačnim omjerom.

Utakmica između Postaje Granične Policije i MNK Štierc ponudila je dva različita poluvremena. Prvo je proteklo u relativno ravnopravnoj borbi, a u drugom su igrači iz Golubovca bili osjetno bolji, što se odrazilo i na krajnji rezultat, zahvaljujući kojem su osvojili drugo mjesto u svojoj, 23. skupini i osigurali prolaz dalje.

Poljodom i Varaždin odigrali su jednu od boljih utakmica uopće, i u njoj su igrači Poljodoma bili nešto bolji na terenu, imali puno više prigoda (između ostalog nisu uspjeli zabiti gol s pola metra), da bi u zadnjoj minuti ipak postigli pobjedonosni gol. Koji im je, istina, donio plasman u drugo kolo, ali kao posljednje plasiranoj momčadi u najneizvjesnijoj, osmoj skupini, u kojoj su sve tri, uz ove još i Niskogradnja Semenić, osvojile po tri boda.

Industrija mesa Ivanec je pomalo iznenađujuće, mjeri li se po uvodnim utakmica, ali sasvim zasluženo uvjerljivo pobijedila HEW, a možda i ključni trenutak bio je vrlo rani prvi gol postignut već u 28. sekundi. To je još jedna, u ovom slučaju 16. skupina, u kojoj sve tri momčadi imaju po tri boda i idu dalje.

Rezultat utakmice Auto Ribica & SMIV – Polet je očekivan, mada treba pohvaliti borbenost momčadi iz Gornje Voće, zahvaljujući kojoj su uspjeli postići počasne golove. A uz visok rezultat, specifičnost ove utakmice je i sedam pogodaka Nikole Šivaka, kojima se probio na prvo mjesto liste strijelaca.

Utakmica Niskogradnja Slunjski – Vojnovec Gradnja d.o.o. imala je dva različita poluvremena. U prvom su snage bile podjednake, s time da je momčad iz Radovana imala 4-5 velikih prigoda koje nije iskoristila, dok su igrači iz Lobora bili dominantni u nastavku, i svoju bolju igru okrunili sa pet pogodaka. Bila je to još jedna u nizu lijepih utakmica, u kojoj su, uz sedam postignutih golova, pet puta bili pogađani okviri golova.

M 3 Auto Promet Galić morao je uložiti dosta napora ne bi li pobijedio drugu momčad Auto Salona Bokšić Promet, koji se odlično držao do pred kraj prvog dijela. Nakon vodećeg pogotka momčad iz Jesenja/Ivanca je rutinski odigrala nastavak, zabivši još tri, čime je osigurala prvo mjesto u skupini 24.

Rezultat utakmice Renova & Mile – Vuglec Breg & Promega mogao bi se smatrati najvećim iznenađenjem dosadašnjeg dijela turnira. Naime, u utakmici u kojoj je momčad iz Koretinca bila nešto bolja, pobjedu su zasluženo odnijeli mladići iz Krapine, koji su borbenom i organiziranom igrom uspjeli sačuvati minimalnu pobjedu. Bilo je prilika i za izjednačenja, ali i za izraženiju pobjedu, no, ipak je, usprkos velikom pritisku Mile & Renove u zadnjem dijelu susreta, pobjeda, a time i prvo mjesto u skupini 3 otišla u Krapinu.

Posljednja utakmica dana, ali i prvog kruga, u kojoj su se za prvo mjesto u skupini 19 borili Zidarski obrt Brežnjak i Graditeljstvo Gmajnić & Hromec, završila je neriješeno, i na taj je način ZO Brežnjak, koji je više napadao tijekom susreta, ali uglavnom bez konkretnije završnice, ostao na prvom mjestu te skupine.