Prvo ovosezonsko gostujuće slavlje Zagorca KR

9. kolo III. NL-centar, HAŠK 1903 – ZAGOREC KR 1:2

U devetom kolu III. NL-centar Zagorec KR stigao je do svoje prve gostujuće pobjede u ovom prvenstvu. Krapinčani su teško, ali zasluženo slavili u gostima kod HAŠK-a, krajnji rezultat bio je 1:2.

S puno je problema Zagorec KR stigao na zagrebačku Peščenicu. Strabić nije mogao nastupiti zbog tri žuta kartona, u zagorskom derbiju pocrvenjeli su kapetan Landripet i Gregurić, zbog bolesti i ovo kolo nije bilo Majcenića, a Kunštić još nije upisao ni minutu zbog ozbiljnije ozljede pred početak prvenstva. Trener Tihomir Šeperac ipak je uspio naći pobjedničku formulu, iako nije bilo lako. Domaći su iznenada poveli preko Glasnovića u 11. minuti koji je čini se htio centrirati, no lopta je iznenadila Bručija i odsjela u mreži za 1:0. Stvari su vraćene na početak u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Stiperski koristi ubačaj Brčića i glavom zabija za 1:1.

U 55. minuti u kaznenom prostoru domaćih srušen je Hanžić, sudac Sučić dosuđuje kazneni udarac. Hanžić sam preuzima odgovornost i zabija pogodak za 1:2. Imao je Zagorec KR nakon toga nekoliko prilika da riješi utakmicu, no na kraju si je umalo zakomplicirao život. Topolovec je srušio Srpaka, pa Sučić po drugi puta dosuđuje kazneni udarac, a da nevolja bude još veća Topolovec je isključen nakon drugog žutog kartona, pa Krapinčani u samoj završnici imaju igrače manje. No tada se ponovno ukazao sjajni Bruči koji brani kazneni udarac kapetanu domaćih Krajačiću, lopta se odbila do Lukića koji pogađa vratnicu, pa bodovi putuju u Krapinu.

HAŠK 1903 – ZAGOREC KR 1:2 (1:1)

ZAGREB: stadion Peščenica, GLEDATELJA: 150, SUCI: Sučić, Rožanković i Aščić.

STRIJELCI: 0:1 Glasnović 11', 1:1 Stiperski 45'+1, 1:2 Hanžić 56' (11m).
HAŠK 1903: Ilinčić, Baturina, Palić, Jozić (58' Vujičić), Hemen (58' Aliu), Glasnović, Mihić, Andrašec (58' Bašić), Krajačić, Eraković (73' Lukić), Srpak. TRENER: Zoran Vukelić

ZAGOREC KR: Bruči, Štimac, Frinčić, Stiperski (77' Krznar), Brčić (65' Bračević), Topolovec, Turniški, Šimunić, Korytskyi (46' Ružak), Jazbec, Hanžić (71' Knez). TRENER: Tihomir Šeperac

CRVENI KARTON: Zoran Vukelić 55' (dva žuta kartona), Luka Topolovec 86' (dva žuta kartona)