Sedam pobjeda, gol razlika 27:8!

Zagorec odigrao i sedmu pripremnu utakmicu

Krapinski Zagorec u sedam je dana odigrao četiri pripremne utakmice (Krka, Vodice, Rogaška i Grobničan). Bili su to jaki protivnici – dva slovenska drugoligaša i dva hrvatska treće ligaša – pa ipak su igrači Zagorca upisali pobjede te zabili 12 golova a primili pet.

U tom nizu od četiri utakmice posljednji je suparnik bio trećeplasirana ekipa III. HNL Zapad Grobničan koji ima ambicije da na kraju prvenstva „zasjedne“ na čelo prvenstvene ljestvice.

Kao i u prethodnim utakmicama trener Milinović nije mogao računati na sve svoje igrače ( lakše ozljede ) pa su ovoga puta izostali Patrik Braun i Matej Hoić te već duže ozlijeđeni Petar Radoš ( ozlijeđen u osmorom prvenstvenom kolu protiv Vrbovca u Vrbovcu, op.a. ) koji je na putu povratka jer se priključio treninzima krapinskih plavih. No, to nije omelo nogometaše Zagorca da upišu novu pobjedu. Već u 19. minuti Pelko odlično vara jednog obrambenog igrača gostiju te preciznim udarcem s dvadesetak minuta neobranjivo puca u malu mrežicu nemoćnog Sroka.  Gosti se brzo oporavljaju te počinju pritiskati obranu Zagorca te koriste u 34. minuti jednu priliku i preko Brekala izjednačuju rezultat kojim se odlazi i na odmor.

U drugo poluvrijeme ulazi se s jačim pritiskom Zagorca prema vratima Sroka te u jednom takvom naletu Jukić ruši Mlinarića, igrala se 53. minuta,  a sudac Fotivec opravdano dosuđuje kazneni udarac kojeg sigurno realizira Smrekar te dovodi domaćina u vodstvo. U jeku najvećih napada Zagorca gosti iz jedne kontre, 70. minuta, uspijevaju izjednačiti preko Pilčića. No, Zagorec nastavlja u istom odličnom tempu i već sedam minuta kasnije odličnim bijegom po lijevoj strani obrane gostiju Pelko ih  „prisiljava“ ( Babić ) da sami pogode svoju mrežu. Točku na i dobre igre Zagorca stavljaju Kožić ( 80. minuta ) i Smrekar ( 84. minuta ) te upisuju konačan rezultat Zagorec 5. Grobničan 2.

Svoj slijedeći pripremni susret, generalna proba prije prvenstvene utrke, igra u Svetom Martinu  na Muri protiv jesenskog prvaka III. HNL Sjever – Poleta.

Radoš

OKVIR 1

KRAPINA. ŠRC Podgora. Gledatelja: 50. Suci: Fotivec, Kožar, Petriško .

ZAGOREC – GROBNIČAN5:2 (1:1)

STRIJELCI: 1:0 Pelko 19'; 1:1 Brekalo 34'; 2:1 Smrekar 53' – 11 m; 2:2 Pilčić 70'; 3:2 Babić 77' – autogol; 4:2 Kožić 80'; 5:2 Smrekar 84'.

ZAGOREC: Bruči, Landripet, Kovačić, Grgić, Vučemilović - Vranjić, Mlinarić, Strabić, Kožić, Camara, Okechukwu, Pelko. Još su igrali: Bračević, Ružak, Topolovec, Brčić, Smrekar, Majcenić). TRENER:  Damir Milinović

GROBNIČAN: Srok, Burul, Jukić, Vukelić, Miculinić, Brdar, Pilčić, Brekalo, Prtenjača, Bosančić, Babić. Još su igrali: Babić, Ayo, Rupčić, Kurilić, Gundić, Batorelo, Syilla.. TRENER: Dušan Grueski