Straža poražena

4. NL – središte skupina A: 4. kolo: Sesvetski Kraljevec – Straža 3:0

Straža je u 4. kolu 4. NL središte skupina A, u srijedu gostovala kod Sesvetskog Kraljevca. Nakon što je tri dana ranije ispustila 2:0 kod Devetke, bilo je ovo još jedno izazovno gostovanje, s kojeg se moglo nadati bodovima. Sesvetski Kraljevec je krenuo u prvenstvo pobjedom kod Ivančice, ali nakon toga je doživio dva poraza, pa je u ovoj susret ušao sa bodom više od Straže. U prvih 45 minuta nije bilo golova, no u 40. minuti dogodio se važan trenutak. Naime, Straža je ostala sa 10 igrača, kada je izravni crveni karton zaradio Matija Konjić, a razlog kako je opisan u zapisniku je udarac nogom u glavu suparničkog igrača u izglednoj situaciji za postizanje zgoditka. No, i sa igračem manje Straža se u nastavku držala sve do 71. minute, kada je Antun Vavra doveo domaćine u vodstvo. U samoj završnici Sesvetski Kraljevec dolazi do još dva gola. Prvo je Filip Rafaj pogodio vlastitu mrežu u 88. minuti, da bi Matej Matijević u 90. minuti zabio i za konačnih 3:0. Tako je Straža nakon dva uvodna remija, zabilježila dva poraza na gostovanjima.