Težak poraz Zaboka u Alpe Adria cupu protiv Rogaške

• Jarvis Garrett

Jarvis Garrett

Košarkaši Zaboka pretrpjeli su težak poraz u svojoj trećoj utakmici u Alpe Adria cupu. U Rogaškoj Slatini su poraženi od Rogaške s 44 koša razlike (106:62). Zabok, koji još uvijek ne može računati na Buljevića i Črnjevića, pred utakmicu je imao dodatne probleme u vidu ozljeda Tomasa i Bašića. U prvom dijelu Zabok je držao priključak i na ''veliki odmor'' se otišlo rezultatom 50:41. U trećoj četvrtini Rogaška je napravila seriju od 16:0, Zabok je uspio postići samo 9 koševa, pa se u zadnju četvrtinu utakmice ušlo rezultatom 74:50. Prednost domaćih povećala se za još dvadeset koševa razlike u zadnjih deset minuta igre. Drugo poluvrijeme Rogaška je dobila rezultatom 56:21.

Domaće su sa po 21 košem predvodili Patrik Tabak i Staš Sivka. Kod Zaboka je s 16 koševa bio najefikasniji Karlo Lukačić, Jarvis Garrett upisao je 12 koševa, a dobro je svoju priliku iskoristio Andro Antonić, koji je u igri proveo 25 minuta i zabio 11 koševa (trice 3/5).

ROGAŠKA – ZABOK 106:62 (23:18, 27:23, 24:9, 32;12).

ROGAŠKA: Riley 14 (4-5), David, Durnik 9 (1-2), Močnik 2, Tabak 21 (6-8), Špan 4, Sivka 21 (2-2), Kavkler 5 (0-1), Kraljević 9, Colnarić, Branković 6, Miličević 15 (2-3). TRENER: Peter Markovinović

ZABOK: Martinko 1 (1-2), Kučan 4 (2-4), Tomić 6 (2-4), Lukačić 16 (1-3), Črnjević, Stipaničev 5 (3-6), Tomas, Bašić, Prskalo 4 (2-2), Antonić 11, Garrett 12 (4-4), Jacović 3. TRENER: JAKŠA Vulić