Tondach u drami sačuvao sva tri boda. Boronjek do hat-tricka

4. NL – središte skupina A: 3. kolo: Tondach – Prečko 4:2

U 3. kolu 4. NL središte skupina A, Tondach je dočekao Prečko. Nakon pobjede u zagorskom derbiju u prvom kolu protiv Rudara DZ, Tondach je poražen kod Španskog, a sada je u Bedekovčinu stigla nova jaka ekipa, Prečko. No, Tondach je super otvorio utakmicu i već u sedmoj minuti nakon ubacivanja Jakova Videka iz kornera Petar Boronjek, koji se brzinski vratio iz Gaja, doveo je Tondach do vodstva. Mogli su domaćini i do 2:0 do odmora, nakon što je u 30. minuti u kaznenom prostoru pao Boronjek. Domaćini su tražili penal, a na kraju sudac Puškarić pokazao je Boronjeku žuti karton zbog simuliranja. Puno prilika osim spomenutih u prvom dijelu nije bilo, ali je zato nastavak Boronjek, već u 46. minuti otvorio novim golom za 2:0, da bi nakon kornera i gužve u 55. minuti Boronjek zabio i treći gola za hat-trick i činilo se nedostižnih 3:0. No, onda se stvari pomalo kompliciraju. U 63. minuti gosti smanjuju na 3:1, a gol je postigao Innocent Ezechukwu Ejiofor. Samo tri minute kasnije Loren Jurina zabija još jedna gol za domaće, no poništen je zbog zaleđa, na veliko negodovanje domaćina. Bila je to jako sumnjiva situacija. No, to nije sve. Na samom kraju utakmice dosuđen je kazneni udarac za goste, koji u prvoj minuti nadokande u 3:2 pretvara Ivan Batinić. Tako smo dobili pravu dramu na kraju, jer su gosti krenuli po bod, no to je iskoristio Dario Bosec i iz kontre u trećoj minuti nadokande zabio za konačnih 4:2. Domaćini nezadovoljni suđenjem, ali jako zadovoljni zbog pobjede. Već u srijedu ih čeka gostovanje kod Nura, a u subotu domaći zagorski derbi protiv Golubovca.

4. NL – središte, skupina A, 3. kolo

TONDACH – PREČKO 4:2 (1:0)

SUCI: Puškarić, Babić, Lesar; GLEDATELJA: 50

STRIJELCI: 1:0 Boronjek 7', 2:0 Boronjek 46', 3:0 Boronjek 55', 3:1 Ejiofor 63', 3:2 Batinić 90+1' 11m, 4:2 D. Bosec 90+3'

TONDACH: Martinec, Kralj, Zbožil, Borovčak, Mutak, Videk, Kovjanić (68' Benčić), Jurina, Vukić (83' I. Bosec), D. Bosec, Boronjek (90' Kwedi); trener: Tomislav Gondžić

PREČKO: Klanjčić, Dojder (46' Stipić), Banožić (29' Vidović), Vinković (46' Tetlo), Putnik, Baltić, Maslarić (76' Omeragić), Poljak (46' Kolak), Batinić, Jurčić (87' Jašarovski), Ejiofor; trener: Stipe Tokić