Uvjerljiva pobjeda Kvarnera 2010 protiv Zaboka

4. kolo FAVBET Premijer lige košarkaša Hrvatske, Kvarner 2010 – ZABOK 90:73

Košarkaši Zaboka poraženi su u 4. kolu FAVBET Premijer lige košarkaša Hrvatske u gostima kod Kvarnera 2010. Riječani su bili bolji i slavili sa 17 koševa viška (90:73), sasvim zasluženo. Zabok je solidno odigrao prvu četvrtinu, te završnicu treće, a sve ostalo bilo je strani domaćih košarkaša.

Otvorili su domaći sa 7:1, no Zabok je ubrzo ulovio priključak i u 7. minuti preko Cinca došao do minimalnog vodstva (15:16). Uz Cinca dobro je prvu četvrtinu odigrao i Cvitanović, a nakon prvih deset minuta igre na semaforu je stajalo 19:23.

U drugih deset minuta Zabok loše ulazi. Za samo tri minute igre domaći rade seriju od 13:3 i imaju četiri koša viška (30:26) u 13. minuti, da bi u 17. minuti preko svog najboljeg igrača Čakaruna prvi puta došli do dvoznamenkastog vodstva (41:31). Na „veliki odmor“ otišlo se rezultatom 48:38.

Zabok je loše otvorio i nastavak utakmice i tražio se veliki dio treće četvrtine. Lisica je tricom u 27. minuti doveo domaće do 14 koševa viška (63:49), no zadnje tri minute Zabok se probudio. Poslije serije od 11:1 koju je s dva slobodna bacanja zaključio Savić, gosti su se primaknuli na samo četiri koša zaostatka (64:60), no tricom Vucića sa sirenom Kvarner 2010 u zadnjih deset minuta ulazi sa sedam koševa viška (67:60).

Ponajviše zahvaljujući raspoloženom Čakarunu gosti su iz minute u minutu povećavali prednost u zadnjoj četvrtini, a Zabok više jednostavno nije mogao odgovoriti. Zadnju četvrtina završila je rezultatom 23:13, a utakmica je završila rezultatom 90:73.

Kod Zaboka double-double učinak od 15 koševa i 10 skokova imao je Antonio Sikirić, a 15 koševa pridružio je i Luka Cvitanović uz 4 asistencije. Antonio Črnjević i Dino Cinac zaustavili su se na 11 koševa. Prvo ime utakmice bio je kapetan domaćih Marijan Čakarun koji je upisao double-double učinak od 23 koša i 14 skokova uz 5 asistencija. Paolo Marineli upisao je 12 koševa uz 5 skokova i 6 asistencija, a 12 koševa upisao je Julien Lewis.

KVARNER 2010 – ZABOK 90:73 (19:23, 29:15, 22:19, 23:13).

RIJEKA: SRC Zamet, GLEDATELJA: 200, SUCI: Hordov, Perlić i Galić.

KVARNER 2010: Lewis 12 (2-2), Ogrizović 11 (0-2), Marinelli 12 (4-7), Vucić 7, Čakarun 23 (5-6), Pepelar, Lisica 11, Smojver, Jelenković 3, Miličević 11, Đugum. TRENER: Ante Nazor

ZABOK: Sikirić 15 (3-6), Pavković, Lužaić 7 (4-4), Cinac 11 (2-3), Tomas 3 (1-2), Herceg, Savić 8 (5-5), Črnjević 11, Lihtar, Cvitanović 15 (6-6), Karahodžić 3. TRENER: Ivan Tomas