Uzbudljiv zagorski derbi završio remijem

1. kolo IV. NL-središte Zagreb - skupina A, RUDAR DZ - TONDACH 2:2 (2:1)

Zagorski i susjedski derbi IV. NL-središte Zagreb skupine A između Rudara DZ i Tondacha pružio je zanimljiv i uzbudljiv nogomet u sjajnom ozračju pred tristotinjak nogometaša. Domaćin je imao više od igre, ali u završnici mu je ponestalo snage i koncentracije, što su iskusni gosti iskoristili i u Bedekovčinu odnijeli bod. No Rudar DZ može biti ponosan na svoje izdanje, pogotovo na "novi val" mladih igrača koji predvode Roberto Pavetić, Jakov i Florian Videk, potpomognuti novopridošlim Karlom  Tisanićem. Dečki su igrali kao da iza sebe imaju već godine iskustva. Naravno ne smijemo umanjiti ni obol iskusnih Gregurića i Rhadija, koji su također davali ton dobroj igri Rudara DZ koji je utakmicu započeo s čak sedam U-21 igrača u prvih jedanaest, što je pravo blago za ovaj klub. S druge strane Tondach je u utakmicu ušao sa samo tri U-21 igrača i da se koji od njih ozlijedio u bilo kojem dijelu prvog poluvremena, Bedekovčanci bi do nastavka imali igrača manje. O tome će trebati povesti računa ova momčad koja je bilo neprikosnoveni hit proljetnog dijela prošlog prvenstva.

Počelo je slabim udarcem Pavetića u 2. minuti, nakon što mu je šansu pripremio Rhadi. Rastrčani i razigrani domaćin poveo je u 7. minuti nakon što je Tisanić odlično dao loptu u prostor za Pavetića koji izlazi jedan na jedan s Družincem i rutinirano zabija za 1:0. Gosti uzvraćaju "zicerom" Frančine na odličan pas Frtalja, ali vratar domaćih Gelo odličan brani njegov pokušaj udarca vanjskom nogom i izbija u korner. S desne strane izvodi ga Bobinec, a lopta pogađa Floriana Videka u ruku, pa sudac Lovro Denić sudi kazneni udarac. Siguran realizator za 1:1 je Frtalj. U 17. prijeti J. Videk, a u 19. Tisanić, no zamalo su neprecizni. U 22. minuti novi kazneni udarac. Tisanić dobro puca, a lopta u udara u ruku Gredelja i Denić po drugi puta dosuđuje kazneni udarac. Loptu uzima Jakov Videk i silovito pogađa za 2:1. Pet minuta kasnije u odličnoj je prilici Florian Videk, ali pogađa vanjski dio mreže.

Prvu priliku u nastavku imaju domaći. Bakek odlično upošljava Tisanića, a s gol-crte u polje loptu izbija Kralj. Gosti prvi puta u nastavku prijete u 66. minuti, no Merlin slabo puca. Pet minuta kasnije J. Videk prijeti iz slobodnog udarca, ali Družinec je siguran. Najbolju priliku za rješenje utakmice domaći propuštaju u 76. minuti kada F. Videk odlično probija desnu stranu i još bolje nabacuje za Rhadija, ali njegov udarac glavom zamalo je neprecizan. U 82. minuti Lončarić loše puca iz dobre pozicije. I onda u 86. minuti odlično je iz kornera s desne strane nabacio L. Jurina, a Merlin efektno glavom zabio za konačnih 2:2.

RUDAR DZ - TONDACH 2:2 (2:1)

DUBRAVA ZABOČKA: igralište Rudara DZ, GLEDATELJA: 300, SUCI: Denić, Cindrić i Lekšić.

STRIJELCI: 1:0 Pavetić 7', 1:1 Frtalj 13' (11m), 2:1 J. Videk 22' (11m), 2:2 Merlin 86'.

RUDAR DZ: Gelo, Pavetić (46' Bakek), Valaško, F. Videk, Gregurić, J. Videk (82' Topolovec), Krznar  (58' Cujzek), Rhadi, Ferček, Tisanić (73' Martinić), Pole. TRENER: Mario Videk

TONDACH: Družinec, Bartolec (46' L. Jurina), Kralj, Boronjek (46' Borovčak), Merlin, Frtalj, Frančina, Bobinec (60' Lončarić), D. Bosec (60' Horvat), R. Jurina, Gredelj (60' Hendija). TRENER: Drago Bartolić

IZJAVE TRENERA:

Mario Videk:"Čestitam svojim igračima, prije svega mladim snagama na odlčnoj utakmici.  Gajimo brz i agresivan nogomet kroz brzi izlaz i tako smo stvarali svoje šanse. Imali smo dvije odlične prilike za 3:1, nažalost nismo ih iskoristili. Malo nam se nakon toga uvukla nervoza. Da nam je netko prije utakmice ponudio bod, bili bi zadovoljni s obzirom da smo igrali protiv kvalitetnog protivnika, no mislim da smo se prezentirali na najbolji mogući način i pokazali da imamo kvalitetu. Čestitke Tondachu na bodu i fer i korektnoj igri".

Drago Bartolić:"Čestitam Rudaru na sjajnoj utakmici, radi se o mladoj poletnoj momčadi. Nisu me iznenadili, očekivali smo ih upravo ovakve, ali mi jako loše odgovaramo na agresivnog protivnika. Teren je bio težak za igru, što nam nije išlo u prilog. Trudili smo se koliko smo mogli, mislim da je remi najrealniji ishod ove utakmice".