Važna pobjeda

4. NL – središte skupina A: 9. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Blato 2:0

U 9. kolu 4. NL središte skupina A, Rudar DZ je dočekao Blato. Bila je to iznimno važna utakmica za Rudar DZ, koji je imao imperativ pobjede u derbiju začelja, u koji je Rudar DZ ušao sa četiri, a Blato sa samo jednim bodom. Naravno da nije lako kad je imperativ prisutan, no Rudar DZ je odradio posao baš kako je trebalo. U prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, a onda u nastavku, u 70. minuti prvi ključan trenutak utakmice. Sve bolji Danijel Hunjak u 70. minuti zabio je za 1:0. To kao da je podsjetilo na utakmicu dva tjedna ranije, kada je Hunjak sa dva gola riješio pitanje pobjede u jednako važnoj utakmici protiv Nura. I dosita, sve se ponovi još jednom. Hunjak je u 82. minuti pogodio za 2:0, domaćini su u završnici sačuvali pobjedu i stigli do nova tri boda. Sada ih imaju sedam, digli su se na 14. mjesto, ali i uhvatili priključak i sa još nekim ekipama, i sada se malo lakše diše. Sada slijedi još jedna super važna utakmica, kod Ilovca u nedjelju 27. listopada u 10 sati.