Važna pobjeda Zaboka protiv Furnira

U 22. kolu HT Premijer lige Zabok slavio kod Furnira 83:73

U 22. kolu HT Premijer lige košarkaša Hrvatske Zabok je slavio na gostovanju kod Furnira rezultatom 83:73. Važna je to pobjeda za Zabok jer je i dalje ostao u kombinaciji za Ligu za prvaka.
Zabok je odlično otvorio utakmicu. Posebno se to odnosi na Gunjinu koji je u 4. minuti zabio već sedam koševa i približio Zabok nadomak dvoznamenkastog vodstva (4:13). Domaći odgovoraju serijom od 13:2 uz dvije trice Vidovića i jednu Colinsa i u 7. minuti prvi puta prelaze u vodstvo (17:15). Redove Zaboka ponovno je s dva lijepa ulaza pokrenuo Budimir, a Buljević je sa sirenom iz "odbojke" priskrbio Zaboku minimalno vodstvo nakon prvih deset minuta (22:23).

U drugoj četvrtini stala je trica Furnira, Zabočani su pojačali obranu i polako iz minute u minutu povećavali vodstvo. Poslije trice Brocića i polaganja Buljevića u 8. minuti Zabok stiže do +10 (29:39), da bi se na "veliki odmor" otišlo rezultato 31:42. Zabok je drugu četvrtinu dobio rezultatom 19:9, a da nevolja za domaće bude još veća Karahodžić je na kontu imao tri osobne pogreške.
U trećoj četvrtini Zabok je u potpunosti kontrolirao igru i rezultat. Ponovno se razigrao Gunjina, koji je s linije slobodnih bacanja doveo Zabok do +16 (39:55). Domaći su se pokušali spustiti ispod deset koševa minusa, no račune im je pomrsio Brocić koji zabija tricu za 47:61 prije ulaska u zadnjih deset minuta.
Kada je Črnjević u 33. minuti zabio tricu za +17 (50:67) mislilo se da je pitanje pobjednika riješeno. No tri je trice za seriju od 11:0 povezao odlični Vidović, zakucavanjem na njegovu asistenciju nadovezao se Bjelanović i domaći su se u 35. minuti približili na -6 (61:67). Kratko ih je s tricom za 63:73 smirio Budimir. No domaći ne posustaju. Nakon Vidovića se razigrao Bjelanović koji tricom dvije minute prije kraja smanjuje na samo -4 (73:77). Tada se ponovno ukazao iskusni Budimir koji zabija za 73:79, Vidović promašuje tricu, a Gunjina s linije slobodnih bacanja zabija za +8 (73:81). Furnir pokušava tricama vratiti neizvjesnost, no ne uspjeva. Vručinić s linije slobodnih bacanja 34 sekunde prije kraja vraća Zabok u dvoznamenkasto vodstvo (73:83) i tu je utakmica zaključena.
S 23 koša i 6 skokova Zabok je u pobjedi predvodio Jure Gunjina, iskusni Veljko Budimir uz 13 koševa je po tri puta uspješno skočio i asistirao, Marin Vručinić zaustavio se na 11 koševa i 9 skokova, a uvijek vrijedni kapetan Antonio Črnjević uz 10 koševa upisao je i 9 skokova i 4 asistencije. Kod domaćih odličan je bio Mateo Vidović koji je postigao 23 koša (trica 7/11), dok je Amerikanac Anthony Colins imao double-double učinak od 14 koševa i čak 11 asistencija. Zabok je imao savršen ubačaj s linije slobodnih bacanja (21/21).
Zabok se nakon ove pobjede primakao na samo pobjedu zaostatka šestoplasiranom Adria Oil Škrljevu. U slučaju da Škrljevo kod kuće u subotu izgubi od Cedevite Junior, a Zabok pobjedi Sonik-Puntamiku, Zabok će izboriti Ligu za prvaka, što bi bio veliki uspjeh za momčad Jakše Vulića.

FURNIR - ZABOK 73:83 (22:23, 9:19, 16:19, 26:22)
FURNIR: Vidović 24 (1-2), Babić, Krajina 6, Tišma, Nazor, Samac 7, Colins 14, Mandalinić 8 (1-1), Bjelanović 9, Rađa 2, Karahodžić 3, Kos. TRENER: Jeronimo Šarin
ZABOK: Martinko, Vranješ, Levanić-Kutni 5 (1-1), Buljević 9, Brocić 8, Vručinić 11 (4-4) Črnjević 10 (3-3), Budimir 13 (4-4), Ćutuk 4 (2-2), Gunjina 23 (7-7), Antonić, Jacović. TRENER: Jakša Vulić