Zabok bolji od Dubrave

U Zagrebu odigrana pripremna košarkaška utakmica

U zanimljivoj pripremnoj utakmici punoj preokreta Zabok je u Zagrebu slavio protiv Dubrave s 11 koševa razlike (93:82). Zabok je odigrao nešto lošije prvo, ali odlučno drugo poluvrijeme što mu je na kraju i donijelo pobjedu. Domaći su u 18. minuti imali čak 16 koševa razlike (48:32), da bi na "veliki odmor" otišli s 13 koševa viška (52:39). U nastavku sasvim druga "slika". Zabok je drugio dio utakmice dobio rezultatom 54:30. Posebno se u preokretu istaknuo Emil Savić, čijom je tricom i Zabok prvi puta poveo na ulasku u zadnjih deset minuta utakmice (74:72). U samoj završnici se razigrao i kapetan Črnjević i Zabok je na kraju zasluženo slavio.

S 21 košem Savić je bio najefikasniji igrač utakmice, Cinac je pridružio 19, a Cvitanović 15 koševa. Domaće je s 18 koševa predvodio Arnold, dok se Vidović zaustavio na 15 koševa.

-Odigrali smo loše prvo i vrlo dobro drugo poluvrijeme. Rezultat nam nije bio primaran. Kao i svaka pripremna utakmica i ova nam je dobro poslužila da što prije polovimo principe u igri kojima težimo - izjavio nam je trener Zaboka, Ivan Tomas.

Utakmici je nazočio i Bruno Rebić, koji će se nadolazeći tjedan priključiti Zabok i postati novi igrač. Ovaj 192 cm visoki bek rođeni je Splićanin, a nakon Splita branio je boje Alkara i Šibenke. Prošle se sezone ozbiljnije ozlijedio baš kao igrač Šibenke na utakmici sa Zabokom, no ozljeda je iza njega i spremno očekuje iskušenja sa svojim novim klubom.

DUBRAVA – ZABOK   82:93 (30:18, 22:21, 16:26, 14:28)

Dubrava: Vidović 15, Kuzmanović 7, Kalajžić 9, Matić 8, Paponja 4, Rimac, Rajaofera 7, Jurić 2, Arnold 18, Kalinić, Ročak 9, Karahodžić 3. TRENER: Jeronimo Šarin

Zabok: Damjanić 5, Cinac 19, Tomić, Šustić 4, Savić 21, Črnjević 11, Batur 14, Cvitanović 15, Borovčak, Tomušić, Antonić 4. TRENER: Ivan Tomas