Zagorec nakon boda protiv Karlovca 1919. i dalje na plus 10, Gaj konačno pobijedio

3. HNL – središte, 27. kolo

Danas je odigrano osam od devet utakmica 27. kola 3. HNL središte, a na terenu su bila zagorska predstavnika. Vodeći Zagorec iz Krapine na svom je igralištu dočekao Karlovac 1919. i odigrao 1:1. Zagorec je poveo preko Pelka u 59. minuti, ali vodio je samo šest minuta, jer je u 65. za konačnih 1:1 zabio Mandura.  No i bod je i te kako dobar, s obzirom da su Maksimir i Dugo Selo odigrali 0:0, razlika pred Dugim Selom je ostala 10 bodova (62-52). Na treće se mjesto probilo Lučko nakon pobjede na Vrbovcem. A do pobjede je konačno stigao i Gaj Mače, koji je slavio 2:1 kod zadnjih Ponikvi. Svi su golovi pali u prvom dijelu. Gaj je poveo nakon autogola Radanovića, u 12. minuti, izjednačio je Matos u 17., a Haramustek je za sva tri boda zabio u 38. minuti.  Gaj drži 10. mjesto sa 38 bodova. Sutra će u 11 sati igrati Trnje i Ravnice. Trnje pobjedom može izbiti na treće mjesto. Slijedeće, 28. kolo igrat će se u tri dana. Zatvorit će ga na Praznik rada Gaj Mače i Bistra, koji će igrati u standardnom terminu za Gaj u 11 sati. Gaj će pokušati pobjedi u ovom kolu dodati još jednu. Zagorec Krapina će pak u subotu gostovati kod Segeste, gdje mirno putuje i dalje sa 10 bodova prednosti. Kolo će otvoriti u petak u 17 sati Trešnjevka i Maksimir, u 19 istoga dana igraju Karlovac 1919. i Lukavec,  a ostale su utakmice na rasporedu u subotu u 17 sati.