15. kolo A-1 lige košarkaša: Barać tricama rastužio Zabočane

Kada izgubiš kod kuće protiv Alkara i Dubrovnika, teško da se imaš pravo nadati bodovima u Dubravi. No, Zabok je ipak

Kada izgubiš kod kuće protiv Alkara i Dubrovnika, teško da se imaš pravo nadati bodovima u Dubravi. No, Zabok je ipak imao svoju šansu. Nakon lošeg prvog dijela vratio se u igru, da bi tri minute prije kraja stigao na minus od samo tri koša, no tada su ga pokopale dvije nemoguće tric 207 centimetara visokog centra Dubrave, Baraća.

U uvodnim minutama utakmice Zabok se dobro držao, a tricom Lekića čak je i poveo (5:7). No, sredinom prve četvrtine razigrao se bivši igrač Zaboka, Igor Marić, čijom tricom početkom 9. minute Dubrava ima već +14 (22:8), da bi na kraju četvrtine rezultat bio 24:14. Drugu četvrtinu tricom je otvorio Krušlin, no odmah mu je uzvratio Janković. Zabok se dobro držao do 30:21, a onda čak pet minuta nije postigao koš pa domaći ponajviše zahvaljujući sjajnoj seriji Krušlina u 18. minuti imaju čak +18 (39:21), da bi na veliki odmor otišli s +14 (41:27).

Zabok bolji u nastavku

Drugi dio počeo je obostrano nervozno, pa gotovo dvije i pol minute nismo vidjeli da je lopta prošla kroz mrežicu. Post prekida Ivanov, pridružuje mu se i Janković pa Zabok dolazi na -10 (41:31). Dubrava je četiri minute bila bez koša, da bi Krušlin novom tricom povisio na 44:31. Dubrava je polako posustajala, s druge strane Zabok je dobro igrao obranu, pa je nakon polaganja Jankovića u zadnju četvrtinu ušao sa samo šest koševa minusa (48:42).

Koševima Čuljka i Smiljanića Dubrava vrlo brzo dolazi na +10 (52:42), no vjeru u preokret tricom pobuđuje Bašić. Ulaskom u 36. minutu polaganjem Vranjića Zabok stiže na samo -3 (54:51). Tada griješi Ćosić, a Bašić promašuje tricu za izjednačenje. I onda se događa nešto nesvakidašnje i čini se nešto što se samo Zaboku može dogoditi. Centar Barać krade loptu Ivanovu da bi s osam metara preko Pehara pogodio tricu za 57:51. Na isti način uzvraća mu Lekić (57:54), da bi Barać novom tricom preko Pehara ponovno podigao na +6 (60:54). Ta je trica ubila u pojam igrače Zaboka i oni više nisu imali snage za preokret. S dva uzastopna koša kapetana Čuljka Dubrava odlazi na +10 (64:54) i tu je svakoj priči kraj.

Prvo ime utakmice i domaće momčadi svakako je Igor Marić (12 p, 5 sk, 3 ol), vrlo dobar bio je i Krušlin (13 p, 5 sk), no igrač odluke bio je Barać (8 p). Vinko Bošnjak postigao je samo dva koša, ali je zato imao 7 asistencija i 6 osvojenih lopti.

Kod Zaboka najbolji je bio Lekić (12 p, 2 sk, 4 as), a vrlo dobru igru pružili su i Janković (12 p, 5 sk), Ivanov (14 p, 3 sk), te Bašić (9 p, 3 sk, 4 as). Zaboku je falio doprinos Roberta Leža koji u gotovo 25 minuta provedenih na parketu nije postigao niti jedan koš što mu se još nije dogodilo na prvoj ligi.

Zbog Final-foura Kupa Krešimira Ćosića ovog tjedna bit će pauza u prvenstvu, a Zabok će je iskoristiti za odigravanje prijateljske utakmice protiv slovenskog prvoligaša Hopsi Polzele. Utakmica će se odigrati u Bedekovčini i to u nedjelju 22. veljače s početkom u 18 sati. Moguće je da će trener Črnjević u toj utakmici imati na raspolaganju i nekog novog igrača, jer želi li ostati u ligi Zabok se definitivno mora pojačati. Već iduću subotu 28. veljače, Zabok očekuje teško prvenstveno iskušenje protiv uvijek neugodne Borik Puntamike.

Svakako valja napomenuti da Zabok ni na ovoj utakmici nije bio lišen pomoći svojih pedesetak najvjernijih navijača kojima zaista treba odati priznanje. Klub se voli i kad mu ne cvjetaju ruže. Pravi navijači Zaboka to najbolje znaju.

Ostali rezultati 15. kola: Kvarner-Trogir 81:89, Dubrovnik-Šibenik 85:75, Cedevita-Alkar 94:69, Borik Puntamika-Svjetlost 71:65.