Košarka: Svjetlost pobijedila oslabljeni Zabok

Košarkaški klub Zabok na domaćem je terenu u Bedekovčini izgubio od Svjetlosti iz Slavonskog Broda rezultatom 75:87.
Pr

Prve dvije četvrtine igrale su se u egalu, a Zabočani su se svim snagama borili kako bi zadobili i povećali prednost. Valja napomenuti kako je Zabok bio znatno oslabljen budući da zbog zdravstvenih problema nije igrao ponajbolji igrač Ive Ivanov, a nedostatak Igora Peklarića koji je operirao Ahilovu tetivu znatno se osjeća.

Posljednje dvije četvrtine išle su na ruku gostima. Okretnošću i brzim akcijama došli su u visoko vodstvo kojeg ni borbenost Lekića, Jankovića i Krapića nije mogla srušiti. Najbolji u redovima Zaboka bio je Luka Lekić s ubačenih 15 poena i 4 asistenicije, a slijedi ga Saša Janković s 14 koševa i 8 skokova te Krapić koji je ubacio 12 koševa. Valja napomenuti kako je prvi puta u dresu Zaboka zaigrao i Zoran Čavić.

Brođane je predvodio Delić s 20 koševa i 12 skokova te Karlović s 13 koševa. Pobjeda protiv Zaboka Svjetlost je odvela među prve četiri momčadi na ljestvici te odlaze u Ligu Prvaka. Zabok već 17. ožujka igra prvu utakmicu Lige za ostanak, a naše će košarkaše ugostiti zagrebačka Dubrava.