Košarkaši Zaboka danas u 18 sati dočekuju Split

U Zaboku gostuje vodeća ekipa lige

U zaostaloj utakmici 19. kola HT Premijer lige košarkaša Hrvatske, snage će danas u 18 sati u Gradskoj sportskoj dvorani odmjeriti Zabok i Split, prema tablici sedmoplasirana i prvoplasirana momčad lige. Ne treba biti previše pametan i ustvrtditi da su gosti apsolutni favoriti u ovoj utakmici, no bila je i Cibona, pa se kući u Zagreb vratila s porazom. Veliki hendikep za momčad trenera Jakše Vulića bit će neigranje Jarvisa Garretta, koji je zbog bolesti morao napustiti Zabok i vratio se kući u SAD. Unatoč tome Zabočani će dati sve od sebe da pokušaju iznenaditi renomiranog suparnika. Uspjeh u ovom meču doveo bi ih na razmak od jedne pobjede i šeste pozicije koja vodi u ligu za prvaka, a trenutno ju drži Adria Oil Šrkljevo, s kojim Zabok ima omjer 2:0, što će biti prednost na strani Zaboka ako će obje momčadi nakon kompletno odigrana 22 kola ili prvi dio prvenstva imati isti omjer pobjeda i poraza. Škrljevo još čekaju dvije utakmice protiv drugpplasirane Cedevita Junior, dok će Zabok osim sa Splitom igrati protiv Sonik-Puntamike i Furnira.
Splićani su u četvrtak odigrali zaostalu utakmicu u gostima kod Sonik-Puntamike koju su lako dobili rezultatom 109:74 uz 25 koševa Lovre Runjića, koji se u potpunosti afirmirao ove sezone, dok je kapetan Mateo Kedžo koji ovu sezonu ima manju minutažu ubacio 21 koš. Roko-Leni Ukić nije ni ulazio u igru, jer ga je trener Subotić čuvao za utakmicu protiv Zaboka, a i ostali igrači s velikom minutažom poput Žganeca i Shortera imali su manju minutažu, tako da Splićanima utakmicu u Zadru nije oduzela puno snage i na "megdan" u Zabok dolaze svježi. Domaći će morati uložiti puno truda i snage želi li ponoviti iznenađenje od prošle sezone kada je Split pao pred kamerama HTV-a u Zaboku. Hoće li u tome i uspjeti saznat ćemo večeras malo prije 20 sati.