Uvjerljivo slavlje Splita

Oslabljeni Zabok bez Garretta i Jacovića nije bio spreman za novo čudo protiv Splita. Gosti su na kraju uvjerljivo slavili u zaostaloj utakmici 19. kola HT Premijer lige s 31 košem razlike (63:84). Zabok je dobro otvorio i poveo sa 7:2, no redove gostiju u početku je povukao odlični Runjić i Split je nakon prve četvrtine vodio 17:19. U drugoj četvrtini tri je trice postigao Kovačević, a na njega se jednom nadovezao Žganec i gosti u 17. minuti imaju prvo dvoznamenkasto vodstvo (30:40). Vulić zove minutu odmora, Zabok odgovora serijom od 7:0 (37:40), da bi se na "veliki odmor" otišlo s rezultatom 39:43.

Početkom treće četvrtine gosti dižu agresivnost. Prvo je malu "simultanku" odigrao Shorter, na njega se nadovezao Barič i u 28. minuti Split je bio na 21 košu viška (41:62) i tu je svakoj priči o neizvjesnoj završnici bio kraj. U zadnjoj četvrtini vidjeli smo tri trice Kovačevića i nekoliko atraktivnih poteza Baje, koji je u 39. minuti položio za najvećih +33 (61:84), da bi konačnih 63:84 postavio kapetan domaćih Anotonio Črnjević koji je sa 14 koševa, 7 skokova i 5 asistencija bio najraspoloženiji kod domaćina, Lukša Buljević se zaustavio na 11, a Veljko Budimir na 10 koševa. Kod gostiju s 18 koševa (trice 6/12) najefikasniji je bio Maj Kovačević, odlični Lovre Runjić upisao je 15 kševa uz 9 skokova i 4 asistencije, Darko Bajo zaustavio se na 12 koševa, a Karlo Žganec na 11 uz 8 skokova.

ZABOK - SPLIT 63:84 (17:19, 22:24, 6:22, 18:19)
ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 200, SUCI: Jovović, Mikulić i Hartman.
ZABOK: Martinko, Vranješ, Levanić-Kutni 2, Buljević 11 (3-3), Brocić 9 (1-2), Vručinić 4 (2-2), Črnjević 14 (3-4), Budimir 10 (0-2), Ćutuk 6 (2-2), Gunjina 7. TRENER: Jakša Vulić
SPLIT: Perković, Kedžo, Runjić 15 (2-5), Žganec 11 (1-2), Ukić 5, Jukić, Bajo 12 (2-4), Kovačević 18, Shorter 13 (2-2), Barić 10 (2-2). TRENER: Srđan Subotić