Kup Krešimira Ćosića: Kaštel Galerija s tijesnih 81:80 iznenadila Zabok

Momčad Kaštela u gostima je u drugom krugu Kupa Krešimira Ćosića s tijesnih 81:80 iznenadilla Zabok, izborivši tako četvrtfinale s Cibonom.

U napetoj i izjednačenoj utakmici košarakaši Zaboka su unatoč sjajnoj predstavi Ante Krapića (30poena i 8 skokova) propustili priliku da drugu godinu za redom u Kupu zaigraju protiv hrvatskog euroligaša.

Nakon što je prvih 10 minuta završeno s 23:17 u korist domaćih, na veliki odmor otišlo se s izjednačenih 36:36. Gosti, u čijim je redovima najviše ubacio Stipe Režić, u zadnju su četvrtinu ušli s dva poena prednosti, a uoči posljednjih pet minuta bilo je 66:70.

Kod Zabočana zapaženi učinak uz Krapića, imali su i Ivan Tomeljak koji je susret je zaključio s 12 poena, dok je Danijel Krajačić uz slab šut iz igre 3/10 ubacio poen manje.