Titova škola u Kumrovcu na prodaju Turcima
Kompleks bivše Političke škole u Kumrovcu, vojarna Maršal Tito na Lastovu, vojarna Monumenti u Puli, HTP Korčula, hote
Nema bijele tkanine
Jučer je u Ankari počeo poslovni skup hrvatskih i turskih poduzeća na kojemu obje strane iznose svoje planove za poslovnu suradnju. Hrvatska je pozvala turske tvrtke da kupuju hrvatske hotele i bivše vojne komplekse te neprivatizirane metalske tvrtke, a zauzvrat traži lakši pristup na tursko tržište i manje administrativnih prepreka za hrvatske kompanije.
Trimot iz Imotskog prvi bi mogao promijeniti vlasnika jer je za tu tvrtku zainteresirana turska Merih Moda, koja je već ušla u pregovore s fondom za privatizaciju. Trimot je toj kompaniji važan zbog bistre vode koju upotrebljava u proizvodnji tkanina.
Turske su rijeke mutne pa ne mogu dobiti dovoljno bijele tkanine. Ministar gospodarstva Branko Vukelić, koji u Turskoj testira prve učinke izvozne ofenzive, obećao je da će s lokalnim vlastima u Imotskom razgovarato o smanjenju naknada jer ih je turska tvrtka navela kao glavnu zapreku ulaganju.
Države su učinile sve da olakšaju protok robe i kapitala, od početka ove godine potpuno su ukinute carine za industrijske proizvode, a od prošle se godine ne plaća carina za tekstil.
Početak bez kvota
Nećemo za početak postavljati nikakve kvote i limite, a volio bih da dođemo do toga da zbog velikog zanimanja ne može udovoljiti svim molbama poduzetnika kaže Vukelić. Kod samostalnih će nastupa država pokrivati 25 do 45 posto troškova, ovisno o veličini tvrtke.
Izvor: Večernji list