Loša četvrta četvrtina koštala Zaboka poraza u Sinju!

-

U čvrstoj i borbenoj utakmici 3. kola FAVBET Premijer liga košarkaša Hrvatske Alkar je na svom parketu stigao do prve ovosezonske pobjede protiv Zaboka od šest koševa razlike (82:76). Bila je to utakmica puno uspona i padova s jedne i druge strane, u kojoj su se domaći bolje snašli i na kraju zasluženo došli do prve pobjede.
Poslije pet ravnopravnih uvodnih minuta polaganjem Krešića domaći dolazi do prvog opipljivog vodstva (17:11) u 6. minuti, a raspoloženi Shaw povisuje tu prednost na +8 (22:14) na ulasku u zadnju minutu prve četvrtine, da bi nakon prvih deset minuta na semaforu stajalo 22:16, poslije ubačaja Lužaića.
U 15. minuti Savić polaže uz dodatno slobodno bacanje za vodstvo Zaboka (28:29). Zabok je prednost održavao do 19. minute, no na „veliki odmor“ ipak se otišlo s minimalnom prednošću Alkara (38:37).
Zabok je konačno proigrao u trećoj četvrtini. Lužaić i Cinac uzeli su sve u svoje ruke i poslije trice Lužaića u 25. minuti Zabok ima lijepih dvanaest koševa viška (43:55), da bi u zadnjih deset minuta gosti prenijeli prednost od 10 koševa (59:69).
Sve je to još nekako za goste dobro izgledalo do 34. minute kada su nakon polaganja Cvitanovića imali prednost od šest koševa razlike (69:75), a nakon toga potpuni raspad sistema. Zabok više nije zabio iz igre do kraja utakmice, u seriju je ušao Gurley i 26 sekundi prije kraja utakmice na semaforu je stajalo 81:75 i tu je priči bio kraj. Do kraja utakmice Lužaić je zabio jedno slobodno bacanje za Zabok, a Kučan za domaće za konačnih 82:76. Posljednju četvrtinu Zabok je zabio samo sedam koševa, a od toga je imao samo dva ubačaja iz igre i to je nešto što treba zabrinuti trenera Ivana Tomasa.
S 27 koševa  7 skokova i 3 asistencije domaće je u pobjedi predvodio Jeremy Shaw, odličan je bio talentirani Noa Svoboda s 11 koševa, 6 skokova i čak 9 asistencija, a 11 koševa upisao je Noah Gurley uz četiri skoka. Kod Zaboka s 22 koša bio je najefikasniji Milan Lužaić čemu je pridodao i 4 skoka, Dino Cinac zaustavio se na 17 koševa uz po 3 skoka i asistencije, dok je Savić uz 15 koševa upisao i 8 skokova i 4 asistencije.

ALKAR – ZABOK 82:76 (22:16, 16:21, 21:32, 23:7)
SINJ: GŠD Ivica Glavan-Ićo, GLEDATELJA: 400, SUCI: Jovović, Terlević i Pavičić.
ALKAR: Domazet, Shaw 27 (0-4), Pavela, Kučan 2 (2-4), Matulina 10, Svoboda 11 (1-2), Krešić 9 (1-2), Jusup, Gurley 11, Tomašević 10, Jukić, Porobić 2. TRENER: Damir Milačić
ZABOK: Sikirić 6 (0-2), Pavković, Lužaić 22 (4-6), Cinac 17 (4-4), Tomas, Herceg, Savić 15 (4-4), Črnjević 4, Lihtar, Cvitanović 9, Karahodžić 3. TRENER: Ivan Tomas