Radoboj preuzeo vrh, Vatrogasac i dalje stopostotno

Autor

Nakon što je Schiedel odigrao nerješeno u Gornjoj Stubici, a Radoboj pobjedio u Svetom Križu Začretju, ova su se dva klu

Nakon što je Schiedel odigrao nerješeno u Gornjoj Stubici, a Radoboj pobjedio u Svetom Križu Začretju, ova su se dva kluba zamjenila na čelu prvenstvene ljestvice. Vodstvo je preuzeo Radoboj i sada ima bod prednosti nad Schiedelom.

U Gornjoj Stubici je odigrana vrlo čvrsta utakmica između Matije Gupca i dotad vodećeg Schiedela. Najbolju prednost domaćima donio je K. Škudar krajem prvog poluvremena kad je isključen zbog udaranja protivničkog igrača laktom u glavu. I s igračem manje Schiedel je poveo, da bi domaći izjednačili u posljednjoj minuti.

Dlesk je za Radoboj je u dvije minute pred kraj prvog poluvremena postigao dva gola. No, iako je Radoboj ostao s igračem manje nakon što je Vincelj u 5 minuta zaradio dva žuta kartona, igrači Jedinstva nisu uspjeli niti smanjiti rezultat.

Isključenja je bilo i u Brezovi. Tamo je isključen trener zabočke Mladosti Polanović zbog psovanja suca. Inače, domaći Vatrogasac je vrlo brzo poveo s 3:0, da bi do kraja poluvremena Mladost smanjila na 3:2. No, pogodaka više nije bilo, te je tim rezultatom i završila utakmica.

Pregrada je porazom u Mihovljanu izgubila 3. mjesto, jer ju je pretekao Vatrogasac. Vrlo uvjerljivu pobjedu je ostvario Rudar (4:1) i zadržao svoje 5. mjesto i priključak s voećima.

U vrlo tijesnoj i neizvjesnoj utakmicu u Maču Stubica je s 3:2 savladala domaći Gaj.

Oroslavje je napokon uspjelo nekoga pobjediti. S 4:3 savladali su Rudar iz Dubrave Zabočke.

Možda i najveće iznenađenje ovog kola je glatka pobjeda Mladosti MB nad Inkopom 3:1.

Rezultati i strijelci:
Jedinstvo - Radoboj 0:2
(0:1 Dlesk 38´, 0:2 Dlesk 40´)
Gaj - Stubica 2:3 (0:1 Brezak 12´, 1:1 Pozaić 14´, 1:2 Grabušić 54, 2:2 Babić 63, 2:3 Japec 86´)
Rudar M - Pregrada 4:1 (1:0 Košutić 30´, 2:0 S. Kranjčec 38´, 2:1 Kranjčević 56´, 3:1 Krsnik 63, 4:1 Bartolić 78´)
Mladost MB - Inkop 3:1 (1:0 Vidaković 15, 1:1 Šantak 28´, 2:1 Matok 62´, 3:1 Vidaković 66´)
Oroslavje - Rudar D 4:3 (0:1 Herceg 5´, 1:1 Suntešić 8´, 2:1 Ljubić 22´ (11m), 3:1 Šaban 35´, 3:2 Herceg 57´ (11m), 4:2 Suntešić 73´, 4:3 Herceg 90´)
Matija Gubec - Schiedel 1:1 (0:1 Kresonja 77´, 1:1 Sili 90´)
Vatrogasac - Mladost Z 3:2 (1:0 M. Piljek 5´, 2:0 E. Jurina 9´, 3:0 M. Piljek 18´, 3:1 Krajačić 32´, 3:2 Celjak 39´)