Tondach – Sesvetski Kraljevec: Sve riješeno u prvom poluvremenu

4. NL – središte skupina A: 10. kolo: Tondach – Sesvetski Kraljevec 2:0

Petar Boronjek .JPG

U 10. kolu 4. NL središte skupina A, Tondach je dočekao Sesvetski Kraljevec. Nakon što je kolo prije poražen doma od vodećeg Poleta (SK), Tondach je imao novi domaći ispit. Sve je riješeno u prvih 45 minuta, u kojima je Tondach dominirao, stvorio izgledne prilike, a sa dva gola i odlučio utakmicu. Tondach je u vodstvo doveo Petar Boronjek u 25. minuti. Nakon dobre lopte, sjurio se prema golmanu Lovri Šibeniku, zaobišao i njega i doveo svoju momčad u vodstvo. U završnici poluvremena Boronjek daje loptu u kaznenom prostoru za Nikolu Mutaka, koji je srušen i to je kazneni udarac za domaćine, koji u 39. minuti u 2:0 pretvara Vito Suljić. Uz ova dva gola Boronjek i Mutak su dva puta išli sami na Šibenika u prvom dijelu, no ovaj je sve to obranio i naoko ostavio goste u igri. No, u nastavku je Tondach kontrolirao utakmicu, konkretnih prigoda nije bilo ni na jednoj strani, pa je rezultat s poluvremena bio i konačan. Tondach dolazi do nova tri boda, a i u 11. kolu ima domaću utakmicu, kada dočekuje u zagorskom derbiju Klanjec.