Gaj slavio u derbiju u Lučkom, Segesta kod Tondacha

Danas je odigrano sedam utakmica 26. kola 3. NL centar.

Gaj Mače je gostovao u derbiju kod Lučkog i slavio sa 2:1. Gaj je poveo preko Martina Šabana u samoj završnici prvog poluvremena, u 45. minuti, a isti je igrač u 62. minuti osigurao pobjedu. Za konačnih 1:2 zabio je Dominik Kiš u 75. minuti. Ovom pobjedom Gaj je stekao potencijalne uvjete da i preskoči na drugom mjestu Lučko, jer mu se približio na samo bod, a ima utakmicu manje.

3. NL – centar, 26. kolo

LUČKO – GAJ MAČE 1:2

SUCI: Kelihar, Mrkoci, Martić; GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 0:1 Šaban 45', 0:2 Šaban 62', 1:2 Kiš 75'

LUČKO: Javor, Prigorac (71' Kerman), Kiš, Pavlak, Šaronja (35' Čop), Rell, Čondrić, Čičković, Husinec, Serdarušić, Desić (59' Celić); trener: Vladimir Ilečić

GAJ MAČE: Babić Ristovski, Sedak, Sambol, Haramustek, Cvrtila (56' Plehan), Šaban (79' Baneković), Tepšić, Kovačić (90+3' Dačnik-Kovačić), Kovač, Šoštarić (56' Nikolić); trener: Marijan Glavica

Lider lagano kroz Bedekovčinu

Tondach je u Bedekovčini dočekao vodeću Segestu. Nakon što su par dana ranije, u srijedu poraženi u zagorskom derbiju 1:4 od Zagorca, nogometaši Tondacha imali su najteži mogući posao na domaćem terenu, protiv Segeste, koja 'juri'' prema naslovu. Na kraju Tondach je pružio solidan otpor, no pobjeda gostiju nije dolazila u pitanje. Za 0:1 zabio je Ivan Kapac u 17. minuti, a na odmor se otišlo sa 0:2, nakon što je Vlatko Martinović u 24. minuti pogodio za 0:2. U nastavku Petar Boronjek je u 54. minuti smanjio na 1:2, da bi samo četiri minute kasnije Krešimir Kovačević vratio na dva razlike, golom za 1:3. Joško Rendulić je u 70. minuti pogodio za 1:4, a za drugi gol domaćina pobrinuo se Dario Kralj u 75. minuti. Kovačević je zabio svoj drugi gol u 90. minuti za konačnih 2:5. U 27. kolu Tondach dočekuje Zelinu.

TONDACH – SEGESTA 2:5 (0:2)

SUCI: Komesar, Rašić, Radić; GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 0:1 Kapac 17', 0:2 Martinović 24', 1:2 Boronjek 54', 1:3 Kovačević 58', 1:4 Rendulić 70', 2:4 Kralj 75', 2:5 Kovačević 90'

TONDACH: Martinec, Kralj, Mlinarić, Borovčak, Frtalj (63' Videk), Kovjanić (63' Bartolec), D. Bosec, Cvilko (41' Frančina), R. Jurina (46' Boronjek), Usmiani, Bobinec (Jagarčec 46'); trener: Mario Čehulić

SEGESTA: Matulić, Zlatunić (56' Solomun), Tsutida, Kesić, Kapac, Schmidt (90+1' Jergović) Đurić (56' Rendulić), Živčić, Martinović (63' Bičanić), Kovačević, Kukoč-Petraello; trener: Zoran Buinac

Zagorec KR i Mladost P svoju su utakmicu odgodili za 22. svibanj. Jedna utakmica igra se sutra.

Evo današnjih rezultata i aktualne ljestvice:

3. NL centar: 26. kolo 20.04.2024. 17.15 h

TONDACH -Segesta 2:4 (Boronjek 54', Kralj 75'/Kapac 17', Martinović 24', Kovačević 58', 90', Rendulić 70')

Lučko – GAJ MAČE 1:2 (Kiš 75'/Šaban 45', 62')

ZAGOREC KR – Mladost P (odgođeno za 22.5.)

Bistra – Sava Strmec (21.04.2024. 17.15 h)

Dinamo OO – Samobor 1:2

Lukavec – HAŠK 1903 3:0

Maksimir – Ponikve 3:2

Vrapče – Kurilovec 4:1

Zelina – Trešnjevka 1:1