Košarkaši Zaboka gubili 19 razlike, ali na kraju pobijedili

Zanimljivu pripremnu utakmicu u Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku odigrali su domaći Zabok i slovenski Podčetrtek. Gosti su vodili do 36. minute, u 25. minuti imali su devetnaest koševa viška (34:53), no zahvaljujući odličnoj zadnjoj četvrtini koju je dobio sa 16 koševa razlike (29:13) Zabok je na kraju upisao pobjedu i to treću u pripremnom periodu.

Od samog početka Zabok se dosta mučio protiv brzog i agresivnog Podčetrtka predvođenog Joshom Thompsonom. Već u 4. minuti bilo je +8 (4:12), a u 19. minuti gosti su imali 14 koševa viška (25:39), da bi se na „veliki odmor“ otišlo rezultatom 29:42.

Nakon trice Thompsona i efektnog zakucavanja Pajka gosti u 25. minuti odlaze na +19 (34:53) i malo je tko vjerovao da Zabok to može preokrenuti. U zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 47:61. A onda potpuni preokret u zadnjih deset minuta. Dobrom igrom iz treće četvrtine nastavio je Cvitanović, u potpunosti se razigrao Cinac.

Krenule su trice, dobra obrana nagradila je Zabočane s nekoliko kontri i lakih koševa, pa u 36. minuti, nakon serije 11:0 Zabok ima prvo vodstvo u utakmici (67:65). Seriju domaćih  nastavlja kontrom Rajčić, a stečenu prednost Zabok je u završnici rutinski zadržao i minimalno slavio s dva koša viška (76:74).

Dino Cinac bio je najefikasniji u redovima Zabok s 21 košem, od kojih je 13 postigao u zadnjih pet minuta utakmice. Luka Cvitanović upisao je 15, a Antonio Sikirić 13 koševa. Goste je s 20 koševa predvodio Josh Thompson, dok je Dalibor Đapa upisao 13 koševa.

ZABOK – PODČETRTEK 76:74 (18:24, 11:18, 18:19, 29:13).

ZABOK: Karahodžić 6, Sikirić 13, Cinac 21, Lužaić 10, Rajčić 6, Savić 3, Bistrović, Erceg, Cvitanović 15. TRENER: Ivan Tomas

PODČETRTEK: Pajk 8, Thompson 20, Borišek 2, Bizjak 11, Struger 10, Vilić, Vlaović, Brečko 3, Atanacković 7, Đapa 13. TRENER: Davor Brečko