Kup osvojili kadeti Gaj Mača

U MAČU ODIGRANO FINALE KUPA ZA KADETE NS KZŽ

U Maču je odigrano finale Kupa NS KZŽ za kadete u kojem su se sučelile ekipe Gaja iz Mača  i Mladost iz Zaboka te nakon preokreta i puno bolje igre slavili su igrači Gaja rezultatom 5:2 i time osvojili Kup.

Susret je počeo šokom za domaćina. Tek što se krenulo sa centra igrači Mladosti odlučno su krenuli ka golu Gaja te je loptu dobio Pavel Zrinšćak koji je pospremio u nebranjeni dio gola nemoćnog Benkovića. Ovaj pogodak unio je malu konfuziju u redove domaćina ali kako je igra odmicala tako su igrači Gaja polako ali sigurno preuzimali igru i počeli opasno prijetiti vrataru Mladosti Sinkoviću.

Takova igra rezultirala je izjednačenjem u šesnaestoj minuti. Netko od igrača obrane Mladosti nakon ubačaja s desne strane Levaka igra rukom u svom šesnaestercu i sudac Kožar opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač za izjednačenje bio je Ostojić poslavši loptu u jednu a vratara Sinkovića na drugu stranu.

Od tada igru u potpunosti preuzima Gaj i već pri kraju prvog poluvremena Ostojić donosi potpuni preokret, od minus jedan u prvoj minuti do plus jedan u 32. minuti, te se tim rezultatom, 2:1, i otišlo  na odmor.

Cijeli susret riješen je u prvih pet minuta drugog poluvremena. Naime, u 44. pogodak za vodstvo od 3:1 postavlja I. Mendek da bi samo minutu kasnije na nedostižnih 4:1 uveo Gaj na sama „vrata raja“ Levak.

Do kraja susreta vidjeli smo dominaciju domaćina te po jedan pogodak na svakoj strani – u 58. minuti za Gaj pogodak postiže Strelar dok poraz Mladosti ublažava svojim pogotkom u 71. minuti Adamić Cunjak. Nakon što jer odlična sudačka trojka označila kraj susreta i počelo slavlje igrača Gaja na semaforu je ostalo zapisano – Gaj Mače 5. Mladost Zabok 2.

Moram naglasiti da je ovo zaista bila divna utakmica u kojem su gledatelji mogli uživati a put prema Kupu uz cijelu ekipu Gaja ipak su mali veći pečat dali Dugorepec, Ostojić, Kramarić i Bajs.

Da parafraziram svog kolegu novinara „ Gaj ima duplu krunu !“

Kadetsku i juniorsku !

Nakon susreta pehar pobjedniku Kupa uručio je Stjepan Merkaš, predsjednik NS KZŽ dok se medalje dijelili djelatnici Saveza Juraj Sirovec, tajnik, Božidar Smrekar, povjerenik za delegiranje sudaca, Slavko Tepuš, itd. Prigodne plakete za Kup dobili su suci Nikola Kožar, Boris Petriško, Stjepan Pešec i delegat susreta Mladen Ciglenečki.

Organizacija utakmice bila je na vrlo visokom nivou i djelatnici NK Gaj Mače zaslužuju svaku pohvalu.

Gaj Mače – Mladost Zabok  5:2 (2:1)

MAČE. Igralište NK Gaj. Gledatelja: 250. Sudac: Nikola Kožar (Donja Stubica). Pomoćnici: Boris Petriško ( Donja Stubica ), Stjepan Pešec (Gornja Stubica). Delegat: Mladen Ciglenečki ( Sveti Križ Začretje )

Strijelci: 0:1 P. Zrinšćak 1'; 1:1 Ostojić 16' – 11 m; 2:1 Ostojić 32'; 3:1 I. Mendek 44'; 4:1 Levak 45'; 5:1 Strelar 58'; 5:2 Adamić Cunjak 71'.

GAJ MAČE: Benković, Pozaić, Kramarić, Raškaj, Kucelj, Levak, Rihtarić, I. Mendek, Ostojić, Miljan, Bajs.. Još su igrali: Šćapec, Pavlek, Strelar, T. Mendek, Babić, Piljak i Dugorepec. Trener: Marko Poslon.

MLADOST ZABOK: Sinković, Mladić, Stepić, Tisanić, Bašić, Fruk, Kolar Kovačić, P. Zrinšćak, Varović Vukić, J. Zrinšćak, Kuleš. Još su igrali: Bivol, Adamić Cunjak, Šilipetar, K. Krznar, I. Krznar, Lončar i Varjačić. Trener: Marijan Glavač.