Minimalan poraz Tondacha

U drugom kolu 3. NL Centar Tondach iz Bedekovčine gostovao je kod Ponikvi i pretrpio minimalan poraz od 1:2.
Na početku utakmice gosti iz Bedekovčine iznenadili su domaćina s visokim pritiskom i stvorili dvije dobre situacije ali bez pogodaka! U desetoj minuti slobodni udarac s 17 metara ali Boronjek pogađa živi zid.

Nakon toga domaćini preuzimaju inicijativu ali bez izrazitih šansi ! Prvu pravu priliku imali su u 35 minuti ali golman Tondacha Martinec dobro reagira na udarac Vragolovića i sigurno hvata loptu. Nakon pomalo uspavanog prvog poluvremena, sigurno i radi teškog vremena, lijepo ispunjeno gledalište gledalo je uzbudljivo i dinamično drugo poluvrijeme.

eć u 48 minuti sudac opravdano dosuđuje kazneni udarac za domaćina nakon što je lopta pogodila u ruku gostujućeg igrača. Siguran realizator bio je Vragolović. Nakon pogotka domaćina gosti kreću još odlučnije i propuštaju veliku šansu Boseca koju domaći golman brani. U pokušaju da izjednače gosti rade jednu grešku na sredini terena i igrači Ponikva koriste poklon te preko Čordaša povećavaju na 2:0 u 65. minuti.
Kada se pomislilo da je utakmica riješena Tondach vrši veliki pritisak na gol domaćina i u 70. minuti preko Frtalja smanjuju na 2:1. Nakon toga utakmica postaje još neizvjesnija i igrači Tondacha propuštaju prilike za izjednačenje. Udarac Boronjeka glavom prolazi pokraj gola, udarac Bobinca sa 20 metara golman Ponikvi Bermanec brani, i na kraju udarac Mlinarića s 15 metara odlazi preko gola.
Na kraju pobjeda domaćina 2:1 iako ne bi bilo i nezasluženo da je Tondach sa vrućeg terena u Gajnicama uzeo barem bod.

Ponikve – Tondach 2:1
Zagreb. Igralište: NK Ponikve. Gledatelja: 150.
Sudac: Matija Spudić ( Ivanić Grad ). Pomoćnici: Antonio Šaško ( Popovača ), Antonio Jušić ( Donja Gračenica ).
Strijelci: 1:0 Vragolović 48' – 11 m: 2:0 Čordaš 65'; 2:1 Frtalj 70'.
Ponikve: Bermanec, Bilić, Žejavac, Čordaš ( 78. Bakarić ), Atlija, Đopar, Vragolović, Jadek, Bukovac ( 78. Berić ), Gajski ( 60. Fajdiga ), Koletić ( 78. Brdsko; 87. Benko ).
Tondach: Martinec; Kralj, Hendija, Mlinarić, Jurina ( 62. Bobinec ), Boronjek, Frtalj, Frančina, Borovčak, Bosec ( 74. Zrnc ),Usmiani.