KOMETAR 1. KOLA: Na startu samo jedna pobjeda domaćina

1. ŽNL – komentar 1. kola

Odigrano je 1. kolo 1. zagorske nogometne lige. Na startu smo vidjeli smao jednu domaću pobjedu i to Jedinstva protiv Straže, koja se u ligu vratila iz 4. NL središte. Jedinstvo je na odmor otišlo sa 3:0, a Straža je u nastavku samo smanjila za konačnih 3:1. No, vrh ljestvice nakon prvog kola drži Pregrada, koja je sa visokih 5:1 slavila kod Oštrca. Do gostujuće pobjede stigao je i povratnik iz 2. zagorske lige, Matija Gubec, koji je sa 1:0 slavio kod Radoboja. Dvije su utakmice završile bez pobjednika i to po sličnom scenariju. Na poluvremenu nije bilo golova, pa su u nastavu poveli domaćini, ali su se gosti vratili. Riječ je o utakmicama Oroslavje – Inkop i Stubica – Ivančica, gdje treba dodati da su domaćini u prvom poluvremenu promašili i kazneni udarac. U 2. kolu Stubica će imati drugu zaredom domaću utakmicu, u kojoj dočekuje Oštrc, a tu je i uvijek zanimljiva utakmice između Ivančice i Matije Gupca. Inkop će biti domaćin Radoboju, a Straža Oroslavju. Vrlo zanimljivo moglo bi biti u Pregradi, gdje će Pregrada dočekati Jedinstvo. Sve utakmice na rasporedu su u nedjelju 1. rujna, s početkom u 17.30 sati.