Odličan start Gaja i u prvenstvu

Trica Gaja u nastavku utakmice za prvu prvenstvenu pobjedu

Nepunih pet dana nakon teškog ogleda u kupu protiv Karlovca 1919 Gaj je u odličnoj utakmici uvjerljivo slavio protiv Mladosti P rezultatom 3:0 u 1. kolu III. NL-centar. Bilo je to jedno sjajno izdanje Gaja na tragu igre protiv Karlovca, iako su domaći bili lišeni usluga ozlijeđenog junaka protiv Karlovca, Nikolića, pred kojim je čini se još dva tjedna pauze.

Prvi je zaprijetio u 9. minuti Mazalović nakon kornera glavom, no mreža Gugeca ostala je netaknuta. U 21. minuti Šaban kreće sam prema Gugecu, ali ovaj brani njegov udarac. Opasno je u 35. minuti za goste prijetio Antonić, no i Mikulić pokazuje visoku vrijednost.

Šaban je ponovno na sceni u 51. minuti, no Gugec je još jednom pobjednik u njihovim dvobojima. Tri minuti kasnije A. Grozdek iz dobre pozicije puca u blok od kojeg se lopta odbija u kornera poslije kojeg Mazalović puca glavom u gostujućeg vratara. Odlično A. Grozdek u 63. minuti idealno pronalazi Frtalja koji izlazi sam pred Gugeca, no pogađa vanjski dio mreže.

Minutu kasnije Gaj napokon vodi. Ristovski idealnom loptom u prostor pronalazi A. Grozdeka koji manirom rasnog strijelca prelazi vratara i gura loptu u praznu mrežu za 1:0 i više nego zasluženo vodstvo domaćina. Četiri minute kasnije već je 2:0. Samarin je odlično probio desnu stranu i lijepo uposlio Kovačića koji prekrasnim udarcem u padu udvostručuje vodstvo domaćina.

U 74. minuti lopta udara u ruku Antonića, a sudac Milin dosuđuje kazneni udarac. Sigurni realizator za konačnih 3:0 je Haramustek. Gosti jedinu u priliku u nastavku imaju u 90. minuti preko Dolovčaka koji efektno puca „škaricama“ no zamalo je neprecizan.

GAJ MAČE – MLADOST P 3:0 (0:0)

MAČE: igralište Gaja, GLEDATELJA: 300, SUCI: Milin, Šarić i Kušec.

STRIJELCI: 1:0 A. Grozdek 64', 2:0 Kovačić 68', 3:0 Haramustek 75' (11m).

GAJ MAČE: Mikulić, Kotarski, Sambol (80' I. Grozdek), Haramustek, Šaban (60' Postonjski), A. Grozdek, Tepšić (60' Kovačić), Frtalj (77' Boronjek), Samarin (77' Puček), Mazalović, Ristovski. TRENER: Marijan Glavica

MLADOST P: Gugec, Vučak, Kos, Bičanić, Papić, Bušić (69' Dolovčak), Knežević, Horvatin (57' Baniček), Miočinović (57' Žužić), Antonić (87' Šako), Muža (57' Baniček). TRENER: Ivica Vidović