SJAJNE VIJESTI IZ PARIZA: Hrvatska ima prvu medalju, Gorša šesti

Strijelac Petar Gorša odlično je odradio olimpijsko finale u zračnoj pušci na 10 metara. Poslije šesnaest hitaca Gorša je na kontu imao 165,6 bodova i završio je natjecanje na šestom mjestu. Nakon deset hitaca Gorša je bio četvrti, a nakon što je u 11. hicu pogodio 10,7 bodova probio se čak na treće mjesto. Nažalost u 14. hicu imao je 9,9, a u 16. odlučujućem za nastavak finala pogodio je 9,9 čime je izgubio borbu za peto mjesto s Talijanom Sollazom i završio svoje natjecanje.

Junak dana za Hrvatsku je Petrov kolega iz reprezentacije, Miran Maričić koji je osvojio brončanu medalju. Maričić je bio vrlo blizu srebru, no u 21. hicu pogodio je 9,9 što je iskoristio njegov suparnik Šveđanin Lindgren koj je u tom hicu pogodio 10,6 i prešao Maričića. No Maričić mora biti itekako ponosan jer je osvojio prvu hrvatsku medalju na OI u Parizu.  Šveđanin je na kraju bio srebrni (251,4), a olimpijski pobjednik je devetnaestogodišnji Kinez Sheng s olimpijskim rekordom od 252,2 boda.