Košarkaši Zaboka pobijedili trostrukog prvaka Europe

Košarkaši Zaboka u derbiju 12. kola A-1 lige uvjerljivo su u Bedekovčini pobijedili nekadašnjeg trostrukog prvaka Europe

Košarkaši Zaboka u derbiju 12. kola A-1 lige uvjerljivo su u Bedekovčini pobijedili nekadašnjeg trostrukog prvaka Europe Split 101:83, poluvrijeme 40:34. Odlično su igrali Zabočani, borbeno i agresivno u obrani, smireno u napadu. Prvu osjetniju prednost Zabok je imao u 17. minuti, 38:27.

Početkom drugog poluvremena Split se uspijeva približiti, u 25. minuti i povesti 52:49, ali tada Zabok preokreće rezultat, koji do kraja utakmice sve više raste. Kod Zaboka je Lež postigao 22 koša, Krapić 18, Tomeljak 16, Budimir 14, uz 8 skokova.

Na ljestvici vode Vrijednosnice osiguranje Darda sa 19 bodova, drugi Zabok i treća Svjetlost imaju po 18, četvrti Split, peti Trogir i šesta Dubrava po 17, itd...

Zaboku sada slijede dva uzastopna gostovanja, najprije kod Kaštel galerije, a onda Borika.