Preokret Ponikvi za pobjedu!

U 10. kolu 3. NL centar Zagorec ugostio Ponikve

U 10. kolu 3. NL centar Zagorec je ugostio Ponikve i pretrpio poraz od 2:3 te spuznuo na petom mjesto prvenstvene tablice.

Kakvo otvaranje Zagorca, a tek zatvaranje utakmice koje je počelo u 30. minuti susreta.

Igrala se 20. sekunda susreta kada je Christian ušao u šesnaesterac gostiju gdje ga ruši Brcko a odlični sudac Crnojević pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Bračević. Semafor je pokazivao minutu i 46 sekundi kada je na njemu zasvijetlilo Domaći 2. Gosti 0. - Brebrić je uposlio Christiana na osam metara od golmana gostiju a on sigurno pogađa za visoko vodstvo u drugoj minuti susreta od 2:0. Nakon takvog početak već su počele priče o golijadi. I zaista vidjeli smo je – ipak je postignuto pet pogodaka. No, ne onako raspoređeni kako su željeli i vjerovali navijači Zagorca nakon takvog početka. Naime, nakon takvog vodstva koji je pomalo zbunio protivnika polako ali sigurno preuzimaju igru i počinju prijetiti Bručiju da bi se istovremeno igrači Zagorca povukli „ u krilo“ svog golmana te tako dozvolili potpunu dominaciju gostiju od posljednjih desetak minuta prvog poluvremena pa sve do samog kraja susreta.
U drugome poluvremenu postojala je samo jedna ekipa – Ponikve. Bilo je samo pitanje vremena kada će doći do smanjenja rezultata odnosno, s obzirom na lošu igru domaćih, do poravnanja a na kraju i do vodstva što se dogodilo.
Taj „blitzkrieg“ Ponikvi, od 0:2 do 3:2, trajao je 16 minuta. Glavni režiser svih pogodaka bio je mladi sedamnaestogodišnji Leon Jadek. Najprije je u 48. minuti iskoristi nepotrebni dribling obrane Zagorca – oduzeo je loptu, izašao pred Bručija kojeg je zaobišao i potom vratio loptu do slobodnog Berića na drugoj stativi kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu. Dvanaest minuta kasnije nije mu bila potrebna ničija pogreška. Dobio je loptu od Vragolovića, prevario dvojicu obrambenih igrača Zagorca te sa sedamnaest metara neobranjivo pogodio malu mrežicu donjeg desnog kuta nemoćnog Bručija. Točku na i mladi je Jadek stavio četiri minute kasnije kada je propustio loptu prevarivši obranu Zagorca do samog Đopara koji postiže lagan pogodak za vodstvo Ponikvi. Nakon toga, s obzirom na igru Zagorca, bila je stvar rutine uzeti iz Krapine sva tri boda što su gosti iz Zagreba i lakoćom ostvarili. Možda je njihova pobjeda mogla biti i već da u trećoj minuti sudačke nadoknade Bruči nije izašao kao pobjednik kada je na njega sasvim sam išao Bukovac tako da je nakon posljednjeg sučevog zvižduka, koji je odlično odradio svoj posao, na semaforu ostao zapisan rezultat iz 64. minute - Zagorec 2. Ponikve 3.
Svoj sljedeći prvenstveni susret Zagorec igra u subotu 21.10. 2023., 15,45 sati, u Kurilovcu kod istoimene momčadi uz napomenu da u srijedu, 18. 10., igra utakmicu Kupa NS KZŽ u Klanjcu protiv Klanjca s početkom u 16 sati.

Izjava trenera Zagorca Ivana Zubića
„Nažalost mora doći i zasluženi poraz, nakon nevjerojatnog otvaranja prvog poluvremena. Drugi dio smo bili skroz druga momčad na terenu, najviše zbog velikog broja izostanka. Neki igrači su morali i igrati utakmicu načeti ozljedama. Da, slažem se, ne smijemo izgubiti ovakvu utakmicu, poklonili smo puno previše individualnim greškama pojedinaca i dali zamah odličnoj ekipi Ponikva.
Danas je bio naš prvi zasluženi poraz, gdje jednostavno drugo poluvrijeme nismo postojali na terenu, a na klupi nismo imali rješenja zbog velikog broja izostanaka da promijenimo tijek utakmice.
Čestitke Ponikvama, a mi moramo opet u rudnik i kopati ispočetka da se izvučemo iz toga“ – rekao je Ivan Zubić, trener Zagorca.

Zagorec – Ponikve 2:3
Stadion Zagorca. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Crnojević ( Novska ) 7. Pomoćnici: Silvio Jurčević ( Cetingrad ), Roberto Jakovac ( Karlovac ).
Strijelci: 1:0 Bračević 1 – 11 m; 2:0 Christian 2; 2:1 Berić 48; 2:2 Jadek 60; 2:3 Đopar 64.
Zagorec: Bruči 6; Landripet 6; Kunštić 6; Topolovec 5,5 ( 71. Paradžik 6 ); Bračević 6, Štimac 5,5 ( 54. Ambrosio 5 ); Jazbec 6; Stiperski 6,5; Christian 7; Krznar 6 ( 64. Uchida 6 ); Brebrić 6,5 (80. Katalenić - ) . Trener: Ivan Zubić 6.
Ponikve: Bermanec 6,5; Brcko 6 ( 62. Koletić 6); Bilić 6; Žejavec 6,5; Čordaš 7; Berić 7 ( 73. Fajdiga - ); Atlija 6,5; Đopar 7 ( 73. Brekalo 6,5); Vragolović 7; Jadek 7,5 ( 84. Gajski - ); Bukovac. Trener: Hrvoje Pipinić 7,5.
Igrač utakmice: Leon Jadek