Klanjec nanio prvi poraz Straži u nastavku sezone

4. NL – središte skupina A: 20. kolo: Straža – Klanjec 0:2

U 20. kolu 4. NL središte Skupina A Straža je u zagorskom derbiju dočekala Klanjec. Uvijek su zanimljive utakmice ova dva protivnika, bez obzira na stanje na ljestvici i formu. Zapravo riječ je bila o utakmici dvije ekipe koje se jako dobro poznaju pa i nije moglo biti nekih taktičkih iznenađenja. Straža nedovoljno oporavljena nakon viroze većine igrača sa dva treninga kroz tjedan i Klanjec sa dosta mladih igrača i novim golmanom Vjekoslavom Brglesom. Utakmica na teškom terenu vodila se na sredini terena bez izglednih prilika u prvih dvadeset minuta. Nakon toga Straža polako pritišče i stvara prilike. Matija Biruš probija bok, dolazi do korner linije i šalje nisku loptu koja prolazi sve pa i na drugoj stativi Davidu Janžeku kroz noge, a koji stoji na tri metra od gola. Nakon toga Ivan Firer u kaznenom prostoru prima loptu i prsima spušta Mislavu Čučeku na šesnaest metara, ovaj puca, ali igrači Klanjca u bloku na pet metara od gola izbijaju loptu. Matija Biruš izlazi sam pred vratara Klanjca, puca,međutim Brgles odličnom reakcijom ulaskom u putanju lopte brani. Zadnjih deset minuta Straža stvara totalni pritisak (izbrojali smo osam kornera u deset minuta), međutim obrana Klanjca uspijeva otkloniti svaku opasnost. Drugo poluvrijeme Straža je pokušala nešto napraviti međutim bili su to jalovi napadi, kao da su se ispuhali u prvom poluvremenu. Igrači Klanjca to su pametno iskoristili i iz jedne akcije preko boka, povratnom loptom dolaze do vodstva. Igrala se 52. minuta a zabio je Filip Pavlinić. Nakon gola Klanjec kao da je dobio samopouzdanje, igra bolje i stvara prilike. Nagrada im je došla pred kraj susreta kada Martin Zrnc u drugoj minuti sučeva nadoknade u solo akciji prolazi dva obrambena igrača, izlazi pred vratara i rutinirano posprema loptu u malu mrežicu gola za konačnih 0:2. Zaslužena i vrlo vrijedna pobjeda Klanjca koja je plod kolektivne igre, dok je Straži ovo prvi proljetni poraz. U 21. kolu Klanjec ima priliku za nove bodve, jer dočekuje posljednji Slunj, dok će Straža na teško gostovanje kod Odre.