Propustili prilike i izgubili

4. NL – središte skupina A: 2. kolo: Golubovec – Sesvetski Kraljevec 0:1

U 2. kolu 4. NL središte skupina A Golubovec je dočekao Sesvetski Kraljevec. Nakon startnog poraza kod Poleta (SK), Golubovec je tražio prvu pobjedu. Gosti su pak u prvom kolu remizirali, pa se očekivala zanimljiva utakmica, jer ni jednima ne bi dobro sjela još jedna utakmica bez bodova. U prvom poluvremenu domaćini su dominirali, stvarali šanse, ali na odmor se otišlo bez golova. Raspoložen je bio Lovro Šibenik na golu gostiju i u barem pet dobrih i izglednih prilika, domaćini nisu mogli do gola. Tako se na odmor otišlo sa početnih 0:0.

U nastavku, vrlo brzo već u 52. minuti gosti dolaze do vodstva. Dino Dauti, koji je u igru ušao na početku nastavka, sjajno je pogodio same rašlje za 0:1. Nakon toga domaćini nisu uspjeli ponoviti pritisak i dominaciju iz prvog poluvremena, dosta su pali, no ipak u samoj završnici Dario Bobek ima sjajnu šansu za barem bod, no Šibenik i to brani i čuva pobjedu za goste. Loš je start to za Golubovec, sa dva minimalna poraza, a prilika za popravak je u trećem kolu. No, neće biti lako, jer će Golubovec na gostovanje u zagorskom derbiju kod Klanjca.