Solidnih 35 minuta Zaboka protiv Splita

5. kolo Lige za prvaka HT Premijer lige košarkaša Hrvatske, Split - ZABOK 110:89

Košarkaši Zaboka nisu uspjeli napraviti novo čudo. Poraženi su u Splitu od istoimenog domaćeg ABA ligaša s 21 košem razlike (110:89). Zabočani su odigrali solidnih 35 minuta, a onda su pali, što su domaći iskoristili i serijom trica podebljali pobjedu. Inače trica je bila vrlo moćno oružje domaćina, postigli su ih 17 iz 37 pokušaja, što je zavidan postotak od 45%.

Gosti su se dobro držali prvu četvrtinu i vodili do 8. minute (19:20), ponajviše zahvaljujući dobrom Ćutuku, no nakon prve četvrtine rezultat je bio 28:24 za domaće. Zabok je u trećoj četvrtini ostao više od tri minute bez koša, Split radi seriju od 11:0 i na semaforu na ulazu u 14. minutu stoji 39:26, a na veliki odmor otišlo se rezultatom 57:48.
U trećoj četvrtini povukao je Jurič, da bi se Zabok nakon polaganja Vurčinića u 27. minuti vratio na samo četiri koša zaostatka (67:63). Slijedi serija Splita od 8:0 u koju su trice ugradili raspoloženi Ukić i Kovačević, pa Zabok u 28. minuti ima opet 12 koševa viška (75:63), a istio su prednost domaći prenijeli u zadnjih deset minuta (82:70). Do 35. minute Zabok je odžravao deset koševa manjka, a onda je dvije trice zaredao Čampara, nakon njega je atraktivno zakucao Lovirć, pa nova serija od tri trice Čampare, Perkovića i Ukića i Zabok više nije imao snage da to zadrži. Na kraju Split 110, Zabok 89.
Domaće je s 24 koša i 6 asistencija predvodio Roko Leni Ukić, Sani Čampara upisao ja 20 koševa uz 4 asistencije, a Lovre Runjić 19 uz po 3 skoka i asistencije. Kod Zaboka prvo ime Veljko Budimir s 21 košem (šut 75%), čemu je pridodao 3 skoka i i 5 asistencija. Odlične role imali su Marko Jurič koji se zaustavio na 19 koševa, 6 asistencija i 4 skoka i Zvonimir Ćutuk koji je uz 15 koševa upisao i tri skoka.
IZJAVE TRENERA:
Srđan Subotić, Split: "Nakon ritma kojeg smo imali ova je utakmica bila mentalno teška za nas. Zato smo se i malo mučili u prvom dijelu, Zabok je dobra šuterska ekipa, ali mislim da smo na kraju odradili dobar posao".
Jakša Vulić, Zabok:"Čestitke Splitu na pobjedi. Napadački smo odigrali dobru utakmicu, ali obrambeno smo bili loši. Naravno, nešto se pita i igrače Splita, koji su zabili 17 trica i tome je teško parirati. Nismo odustajali, vratili smo se u utakmicu, pali smo tek u posljednjih pet minuta". Imali su dobar postotak i Zabočani u tom segmentu, ali su ubacili 9 trica iz 21 pokušaja.

SPLIT - ZABOK 110:89 (28:24, 29:24, 25:22, 28:19)
SPLIT: Mala dvorana KK Split, GLEDATELJA: 500, SUCI: Kruljac, Terlević i Juraki.
SPLIT: Perković 14 (1-3), Kedžo, Runjić 19 (2-3), Žgaenc 4 (4-4), Ukić 24 (3-3), Čampara 20 (3-3), Jukić, Bajo 12 (4-5), Kovačević 6, Sahwn 6, Shorter 5. TRENER: Srđan Subotić
ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni 6, Buljević 11, Brocić 6, Vručinić 4 (2-2), Črnjević 7, Budimir 21 (1-1), Ćutuk 15 (5-6), Antonić, Jurič 19, Jacović. TRENER: Jakša Vulić
SLOBODNA BACANJA: Split: 17/21 (80%); Zabok: 8/9 (88%)
DVICA: Split: 21/31 (67%); Zabok: 27/44 (61%)
TRICA: Split: 17/37 (45%) (Ukić 5, Čampara 5, Runjić 3, Kovačević 2, Perković, Shorter); Zabok: 9/21 (42%) (Jurič 3, Brocić 2, Budimir 2, Buljević, Črnjević)
SKOKOVI: Split: 31 (21+10) (Shawn 6, Bajo 5, Žganec 4, ...); Zabok:29 (20+9) (Levanić-Kutni 7, Buljević 5, Črnjević 4, Jurič 4, ...)
ASISTENCIJE: Split: 26 (Ukić 6, Perković 4, Čampara 4,...); Zabok: 26 (Buljević 8, Jurič 6, Budimir 5, ...)
VALORIZACIJA: Split: 134 (Ukić 24, Čampara 23, Runjić 21, Bajo 18, Perković 15, Shawn 11, ...); Zabok: 108 (Budimir 25, Jurič 25, Buljević 16, Črnjević 13, Ćutuk 12, Levnaić-Kutni 10, ...)

U srijedu u Zabok stiže Zadar
U srijedu u 19 sati nas u Gradskoj sportskoj dvorani očekuje novi košarkaški spektakl. U goste Zaboku dolazi aktualni prvak Zadar, koji je i trenutačno vodeća momčad prvenstva. Epidemiološke mjere znatno su popustile, pa se nadamo da će i posjet ovoj utakmici biti veći. U momčad bi se trebao vratiti Lovro Buljević, pa će biti zanimljivo može li Zabok napraviti novi podvig, iako je Zadar apsolutni favorit. (tz)