Zasluženo slavlje Zaboka protiv Gorice

Druga pobjeda Zaboka u Ligi za prvaka

U 4. kolu Lige za prvaka Zabok je zasluženo stigao do svoje druge pobjede u ovom dijelu natjecanja. U Gradskoj sportskoj dvorani savladana je Gorica rezultatom 92:84. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri. Kod gostiju je dominirao Kapusta koji je postigao 19 koševa, od čega 12 u prvoj četvrtini, a dobro mu je parirao Uljarević s 11 koševa. Zabok je pak u prvoj četvrtini napadački držao Lukša Buljević s 10 koševa, a u drugoj četvrtini odlično je reagirao Bruno Levanić-Kutni s 13 koševa.

Početak treće četvrtine pripao je gostima. Zabok je napadački stao, Gorica je imala bolji protok lopte i u 26. minuti nakon polaganja Mašića stigla je na +8 (49:57), da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 58:66.
Gorica je u 34. minuti imala osam koševa razlike (62:70), a onda su domaći u nešto više od dvije minute napravili seriju od 13:0 koju je zaključio Budimir i došli do pet koševa viška (75:70). Isti je igrač minuti i 20 sekundi prije kraja doveo Zabok do dvoznamenkastog vodstva (86:76) i tu je priči bio kraj. Gosti su se borili, a jednostavno više nisu imali snage za preokret i Zabok je rutinski priveo utakmicu kraju.

Sa 26 koševa i 7 skokova Zabok je predvodio Lukša Buljević, odličan je bio i Bruno Levanić-Kutni koji je upisao 18 koševa uz 5 skokova, dok su Veljko Budimir i Zvonimir Ćutuk upisali po 16 koševa, s time da je Budimir 5, a Ćutuk 4 puta uspješno skočio. No bila je ovo prije svega pobjeda momčadi, svi igrači Jakše Vulića dali su svoj doprinos. Kod gostiju prvo ime bio je Borna Kapusta s 27 koševa uz po 4 skoka i asistencije, dok se Karlo Uljarević zaustavio na 17 koševa.

ZABOK - GORICA 92:84 (23:21, 20:23, 15:22, 34:18)
ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni 18 (6-6), Buljević 26 (0-1), Brocić 6 (2-2), Vručinić 8 (2-2), Budimir 16 (4-4), Borovčak, Ćutuk 16 (5-6), Antonić, Jurič, Jacović 2 (2-2). TRENER: Jakša Vulić
GORICA: Uljarević 17 (2-2), Tomas 8 (2-2), Kalajžić, Batur 8, Mašić 5, Perica, Cinac 12 (6-7), Miloloža, Baković 7 (1-1), Kapusta 27 (5-6). TRENER: Mladen Starčević